Editörün SeçtikleriEğitimGündem

O illerde okulların açılış tarihi uzatıldı: Okullar hangi ilde ne zaman açılacak? Bakan Özer son dakika duyurdu

Son dakika haberi açıklandı! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer afet bölgesinde okulların açılış tarihinin uzatıldığını açıkladı. Peki, hangi ilde okullar ne zaman açılacak? Bakan Özer’in yaptığı son açıklama ve detaylar haberimizde..

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Ankara’de deprem bölgesindeki faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Detaylar ise şu şekilde aktarıldı:

71 İLDE OKULLAR 20 ŞUBAT’TA AÇILACAK

Bakan Özer’in açıklamasından derlenenler:

71 ilde eğitim 20 Şubat’ta başlayacak. 71 ildeki okulların kapasitesini artırmak için çalışmalarımız devam ediyor ki bu 10 ilden gelen öğrencilerimizin taleplerini karşılayabilelim. Özel öğretim kurumlarımız kapasitelerinin %3’ü kadar şehit yakınları gibi tam burslu olarak öğrencileri yararlandırmaktadırlar. Özel öğretim kurumlarındaki bu %3’ü %10’a artırıyoruz.

DEPREM BÖLGESİNDE OKULLAR 1 MART’TA

Bölgedeki tüm binalarımızın hasar tespitini Şubat ayının sonuna kadar bitireceğiz. Yani orta hasarlı, hasarlı binalarımızın. Bölgede 1 Mart’a kadar ara veriyoruz. 1 Mart tarihi itibari ile 10 ilimizde bölgesel eğitime açma kararları vermeyeceğiz. Kovid salgınında olduğu gibi ilçe ve okul temelli kararlar alacağız.