Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Ev hanımlarına güzel haber: Artık siz de para kazanabileceksiniz! Başvuru yapanlara aylık 7.050 TL maaş

Devletin verdiği destek ödemeleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Son duyuru ise milyonlarca ev hanımını yakından ilgilendiriyor. Herhangi bir işte çalışmayan ev hanımları da para kazanabilecek. Başvuru yapanlara ise 7.050 TL tutarında ödeme yapılacak. Detaylar şu şekilde aktarıldı:

İŞKUR üzerinden yapılan açıklamada ev hanımlarına da maaş bağlanacağı ifade edildi. Ancak belirtilen bir takım şartların taşınması gerekiyor. Ev hanımlarının da hazırlanan projeye dahil edilebileceği belirtildi.

7.050 TL YAKIN MAAŞ VERİLECEK

Ülkemizde ne yazık ki çalışmayan pek çok ev hanımı bulunuyor. Ancak İŞKUR’un bu projesi ev hanımlarının bütçelerine de destek sağlayacak. Bu sebeple ev hanımlarına yönelik mesleki eğitim kurslarının başlatıldığı belirtildi. Eğitimlere katılan hanımlara hem meslek öğretilecek hem de aylık 7.050 TL’ye yakın maaş verilecek. Maaştan ancak kursa katılan ev hanımları yararlanabilecek.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Başvuru yapmak isteyenler için detaylar belli oldu. 15 yaşını dolduran kişiler başvuruda bulunabilecek. Bunun dışında mesleki eğitim kurslarına katılacak olan kişilerin mesleğe dair istenilen şartları da taşıması gerekecek. Maaş ödemesinden yararlanmak isteyenlerin kursları da tamamlaması isteniyor.

EĞİTİM KURSUNUN SÜRESİ NE KADAR?

İŞKUR’un düzenlediği mesleki eğitim kursları yoğun talep görüyor. Gerekli şartları taşıyanlara aylık 7.050 TL tutarında maaş verilecek. Kurslara katılım sağlayan kişiler günlük en az 5 en fazla 8 saat eğitim görmektedir. Hafta içerisinde 6 günü aşmamak kaydıyla toplamda 30 ila 45 saat arasında ders yapılmaktadır.

Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin İŞKUR şubeleri üzerinden ya da e-şubeler üzerinden başvurularını yapabilecek.