Gündem

Milli basketbolcu depreme ziyaret için gittiği babaannesinin evinde yakalandı! Nilay Aydoğan gözyaşları içinde toprağa verildi!

Kahramanmaraş merkez üssü olarak meydana gelen 7.6 ve 7.7 şiddetindeki depremin etkileri 9.gününde sürüyor. Enkaz altında çalışmalar tüm hızıyla devam ederken 10 ilde etkili olan depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Deprem sırasında hayatını kaybeden Türkiye’nin gururu Milli Basketbolcu Nilay Aydoğan sevdikleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremin ardından çalışmalar 9. gününde sürüyor. Arama kurtarma çalışmaları enkaz altında bulunan vatandaşlara ulaşabilmek adına sürdürülürken ölü ve yaralı sayısı da gittikçe artıyor. 14 Şubat Salı tarihi itibari ile açıklanan sayılar 30 bini aşmış durumda. AFAD tarafından yapılan açıklamada can kaybının 31 bin 643’e ulaştığı ifade edildi.

DEPREME BABAANNE EVİNDE YAKALANDI!

Milli basketbolcu Çankaya Üniversitesi’nde performansını sergiliyor. ING’nin Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekibi içerisinde yer alıyordu. Milli maçlarda ortaya koyduğu performans ve basketbol kadınlar kulvarında ortaya koyduğu başarılı çalışmalar ile tanınıyordu. Nilay Aydoğan depremin yaşandığı o gün Malatya’da babaannesinin evini ziyarete gitmişti.

Milli maçların başladığı Şubat ayında lige kısa bir süreliğine ara verildi. Bu nedenle o da yakınını ziyaret etmek istemişti Kahramanmaraş’ta başlayan fakat 10 ilde etkisini hissettiren depremde Malatya’da bulunuyordu.

TÜM BASKETBOL CAMİASI CENAZE TÖRENİNE KATILDI!

Nilay Aydoğan ve babaannesinin içinde bulunduğu bina depremin etkisi ile yıkıldı. Oluşan enkazda babaannesi ile birlikte can verdi. Her ikisinin cansız bedenlerine ise 12 Şubat tarihinde ulaşıldı. Hayatını kaybeden basketbolcu için İstanbul’da bir cenaze töreni düzenlendi. İstanbul’un Bahçelievler ilçesinin Şehit Yaşar Musaoğlu Camisi’nde kılınan ikindi namazı ile defnedildi.

Milli basketbolcunun cenazesinde ünlü basketbolcularda yer alıyordu. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile beraber Vekil Ömer Onan, Yönetim Kurulu Üyeleri, oyuncular ve Nilay Aydoğan’ın ailesi ile yakın arkadaşları yer aldı. Kılınan cenaze namazının ardından defnedilmesi için Kasımpaşa Kulaksız mezarlığına sevk edildi.