Gündem

1 yıllık bina tek parça halinde geriye devrildi! Görenler gözlerine inanamadı! Umreden dönen ev sahibi şok geçirdi! İşte o görüntüler…

Kahramanmaraş merkez üssü olarak meydana gelen deprem Güneydoğu ve Doğu illerini etkiledi. 10 farklı ilde başlatılan enkaz çalışmaları devam ederken deprem bölgelerine yönelik yeni videolar ve görüntüler ortaya çıkmaya başladı.

Deprem sırasında henüz 1.yılını yeni doldurduğu ifade edilen binanın tek parça halinde geriye doğru devrilmesi görenleri şaşkına uğrattı. Adıyaman’da bulunan bu dairede yaşayan bir vatandaş ise deprem sırasında umredeydi. Enkaz alanına geri döndüğünde evinin o halini görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

BİNA TEMELDEN KOPARAK GERİYE YASLANDI!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 ve 7.6 şiddetinde etkisini 10 farklı ilde hissettiren depremden etkilenen ve derin yara alan illerden bir diğeri Adıyaman’dı. Bölgedeki pek çok bina enkaza dönmüş özellikle Gölbaşı ilçesinde bulunan binalar ağır hasar almıştı.

Görenleri hayrete çeviren o bina yeni yapılmış olmasına rağmen ilginç bir şekilde tek parça halinde diğer binaların üstüne doğru devrildi. Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Mimar Sinan Mahallesinde yer alan Kayı Apartmanı görenleri de şaşkınlığa uğrattı.

Kayı apartmanı bilinenin aksine temelden bir çöküş yaşamamış tek parça halinde arkaya doğru devrilmişti. Temel kısmından koptuğu fark edilen apartmanın devrildikten sonra büyük bir yıkım etkisi olmadığı da dikkatlerden kaçmadı. Yaklaşık 4 metre genişlik ve 3 metre derinliğinde ve 20 metreye kadar uzunluğunda bir yarık alanı oluştuğu gözlemlendi.

27 YILLIK BİNA SAPASAĞLAM ÇIKTI!

Arkaya doğru yatan binanın görüntüsü uydu çekimi ile de paylaşıldı. Uzaktan bakıldığında binanın sol tarafının boş olduğu sağ kısmındaki dairelerin sağlam olduğu arka tarafındaki evlerin de sapasağlam olduğu fark ediliyor. O sırada umrede olan ve olay yaşandığında geriye dönen ev sahibi ise binanın bir yıllık olduğunu, yeni yapıldığını ve bu görüntüsüne anlam veremediğini kendisinin de şok içerisinde olduğunu ifade ettiği söylendi. Bölgedeki bir ev sahibi; “Yardımlar konusunda bir sıkıntımız bulunmuyor. Enkaz altında kalanlar için çalışmalar devam ediyor. Bizim evimiz 1996 yılında yapıldı. Eski olmasına rağmen herhangi bir şekilde yıkılmadı. Bir yıllık yapılan binanın bu şekilde devrilmesine biz de bir anlam veremiyoruz” dedi.