Gündem

THY depremzedelere kapılarını sonuna kadar açtı! 1000 kişilik işçi kontenjanı ile yaraları birlikte sarmayı teklif etti!

Kahramanmaraş merkez üssü olarak meydana gelen ve Türkiye’yi yasa boğan depremde ilk gününden beri desteklerini esirgemeyen Türk Hava Yolları yeni bir teklifle deprem bölgesindeki vatandaşlara çağrıda bulundu. 10 ili etkileyen deprem bölgesinde 1000 kişilik konut mahalle kurulacağını ifade eden Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Profesör Doktor Ahmet Bolat; 1000 aileden her bir kişi için Türk Hava Yollarında iş imkanı sunulacağı müjdesini verdi.

Türk Hava Yolları, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AFAD ile beraber gerçekleştirilecek 1000 konutluk proje kapsamında çalışmalar başladı. THY tarafından 75 milyon dolarlık bağış yapılması kararı verildi. Bu yeni proje kapsamında afetten derinden etkilenen 1000 aile için her aileden bir kişi başvurabilecek şekilde iş imkanı tanınacağı da söylenildi.

THY 1000 İŞÇİ ALIMI DETAYLARI BELLİ OLDU!

Türk Hava Yolları her yıl belirli bir kontenjan doğrultusunda işçi alımı yapıyor. Bu yıl gerçekleşen deprem felaketi nedeniyle alım sürecinde farklı bir uygulama yapacağını duyurdu. 1000 kişilik kontenjanı yalnızca deprem bölgesinde zarara uğrayan maddi olarak zor durumda olan vatandaşlar için kullanacağını ifade etti. Konu üzerine Ahmet Bolat şu sözleri kullandı:

“Her yıl ihtiyacımız kapsamında işçi istihdamı gerçekleştiriyoruz. Bu yıl çalışma arkadaşlarımızı bu bölgelerden başvuran kişilerden öncelik vererek seçeceğiz. Kabin memuru olarak almamız gereken personelimiz için 3 ay boyunca ücretsiz İngilizce eğitimi uygulayacak ve pozitif ayrımcılık da yapacağız” diye ekledi.

THY BAŞKANI SEFERBERLİK ÇAĞRISINDA BULUNDU!

THY başkanı tarafından yapılan açıklama sonrası gözler işçi alım sürecine çevrildi. Konuyla ilgili kısa sürede çalışmaların tamamlanarak detaylı bir şekilde resmi olarak ilan edileceği duyuruldu. Ardından tüm sektörlere seslenerek seferberlik çağrısında bulundu.

“Herkes kendi işletmesinde uygun bir istihdam projesi yaparak bu bölgeyi destekleyebilir” diyerek diğer sektörleri de bu konuda sağduyulu davranmaya davet etti.