Gündem

Futbolcu İlhan Mansız FIFA Dünya kupasında tarihinin son altın golünü attığı maçın formasını depremzedelere bağışladı!

Deprem bölgelerine yapılan maddi ve manevi yardımlar tüm hızıyla devam ediyor. Arama kurtarma ekipleri enkazın altında kalan vatandaşlara ulaşabilmek için çalışmalarını sürdürürken nakdi yardımlar gün geçtikçe daha da birikiyor. Asrın felaketi olarak adlandırılan ve birden çok ilde derinden hissedilen depremin maddi yönünü karşılayabilmek için futbolcu İlhan Mansız hiç unutamayacağı tarihi maçtaki eşsiz formasını bağışlama kararı aldı.

İlhan Mansız futbolculuk döneminde 2002 yılında FIFA Dünya Kupası’na katılmış ve Senegal’e attığı gol ile takımını taçlandırmıştı. Dünya Kupası’nda tarihinin son altın golünü atarak hafızalara kazanan Mansız o gün maçı kazanmasını sağlayan formayı açık artırmaya çıkardı. 1 milyon TL’den başlattığı açık artırma en yüksek rakama ulaştığında tamamlanacak. Elde edilen gelir yardım kuruluşuna bağışlanarak depremzedelere ulaştırılacak.

21 YILDIR SAKLIYORDU!

Deprem bölgelerinden etkilenen ailelere kurum ve kuruluşlardan, halktan, sanat camiasından ve futbol camiasından yüklü miktarlarda destekler verilmeye devam ediyor. Depremzedelerin yaralarını bir nebze olsun sarabilmeleri için eski futbolcu İlhan Mansız da elini taşın altına koydu.

21 yıl önce FIFA Dünya Kupası’nda Türkiye’yi onurlandıran maçında attığı gol ile hafızalara kazandığı ve o günden beri sakladığı formayı destek olabilmek adına açık artırmaya sunmaya karar verdi. Altın gol olarak adlandırılan o vuruş milli takımın o dönemde yarı finale yükselmesini sağlamıştır.

BU HAREKETİ ALKIŞ ALDI!

Düzenlenen bu kampanyalar arama kurtarma çalışmalarının yanında enkaz altından sağ salim çıkabilen vatandaşların yeni bir hayat kurabilmeleri için umut oluyor. İlhan Mansız’ın paylaştığı formanın resminde 17 numara dikkat çekti. Senegal maçı sırasında giymiş olduğu bu formayı 1 milyon TL ile satışa çıkardı.

Yıllardır sakladığı o altın vuruşu hatırlatan forma artık başka birine gidecek ve elinden çıkacak olsa dahi depremzedelere destek olabilmek adına bağışladı. Bu kararı sosyal medyada takdirle karşılandı.