Gündem

Çok konuşulan fotoğrafın hikayesi ortaya çıktı! Azerbaycanlı Server Beşir yardım için aracına yorganları yüklemiş!

Yaşanan depremlerden sonra kardeş ülke Azerbaycan’da yardım elini uzatanlardan oldu. Server Beşirli köy halkından topladığı yorganları Türk ve Azerbaycan bayrağının yer aldığı eski aracının tavanına yükleyerek Bakü’ye yola çıktı. Yorganları ülkemize ulaştırmaya çalıştığı sırada çekilen fotoğraf sosyal medyada geniş yankı bulurken, Server Beşirli de adeta depremin simgesi haline geldi.

SERVER BEŞİR’E ANLAMLI HEDİYE

Azerbaycanlı 33 yaşında olan Server Beşirli, Kahramanmaraş depremleri sonrasında ülkemize destek olmak adına küçük arabasına sahip olduğu ne var ne yok yükleyerek yola koyuldu. Server Beşirli’nin Bakü’ye doğru yola çıktığı anda aracından gelen bir fotoğraf karesi depremin adeta simgelerinden biri oldu. Server Beşirli, bugünler de Adıyaman’daki depremzedeler için kollarını sıvadı. Beşirli’ye verilen hediye ise herkesi duygulandırış oldu. Depremin ilk günlerinden neyi var neyi yoksa aracına yükleyen Server Beşirli’ye anlamlı bir hediye takdim edildi. İş adamı Sebahattin Civelek, kendisi için yeni bir otomobil hediyesinde bulundu. Server, şu an Adıyaman’da bulunduğu için araç babası Rasim amcaya verildi.

ŞİMDİ DE ADIYAMAN’DA YARALARI SARIYOR

Azerbaycan’da aracının üstüne yüklediği yardım malzemelerini Bakü’ye götürmek adına yola çıkan Server Beşir’linin çekilen karesi gündemde yer etmişti. Topladığı yardımları Bakü’deki koordinasyon merkezine teslimini yapan Beşirli, daha sonra ise kuzenleri Memmedov Asker, İmamverdi Beşirli’yle beraber Adıyaman’a geldiler. Türkiye- Azerbaycan İş Adamları ve Sanayiciler Birliği’nin yardım çalışanları ile ülkemize gelen Server Beşirli, depremzedelere yardım için malzeme dağıtarak acılarını paylaşmakta.

SOSYAL MEDYADA ÇOK KONUŞULDU

Azerbaycan gelen Server Beşirli, ülkemizde deprem bölgesinde canla başla çalışmalara devem ediyor. Kardeş ülkenin başına gelen doğal afeti sosyal medyadan gördüğünü ve ülkesi Azerbaycan’da yardım için kampanya başlatıldığını söyleyen Beşirli, kendisinin de elinden geleni yapmak istediğini, kuzenleriyle beraber karar aldıklarını ve yardım için ellerini uzattıklarını ifade etti. Aynı zamanda Bakü’deki yardım kampanyası merkezine eşyaları götürdüğü sırada ise yola fotoğraf çekildiğini bundan sonra ise yayıldığını açıkladı.

Server Beşir’linin yardım için yorganları toplayıp, kampanyası merkezine götürdüğü sırada çekilen fotoğraf, sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından paylaşılarak, beğenilmişi.