Editörün SeçtikleriGündem

Naci Görür Hatay depremi sonrası açıkladı: O bölgeyi işaret etti! Dikkatli olmalıyız

Dün gece saatlerinde Hatay’da 3 dakika ara ile meydana gelen depremler vatandaşların korkmasına neden oldu. Buradaki depremi değerlendiren ve yeni bölgeyi işaret eden Prof. Dr. Naci Görür’ün açıklaması dikkat çekti. Uzman isim yaptığı açıklamasında Malatya bölgesine dikkat çekerek “dikkatli olmalıyız” açıklamasını yaptı.

Prof. Dr. Naci Görür, “Malatya çevresindeki Malatya, Ovacık ve Nazimiye-Karakoçan fayları üzerinde dikkatli olmalıyız. Yetkililerimizin ve halkımızın dikkatli olmasında yarar var” ifadelerini kullandı.

NACİ GÖRÜR O BÖLGEYİ İŞARET ETTİ

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7,7 ve 7,6’lık iki depremin yıktığı büyük yıkım için yaralar sarılmaya devam ediliyor. Dün akşam saatlerinde meydana gelen deprem sonrasında Prof. Dr. Naci Görür deprem için diğer başka bir bölgeyi de işaret etti.

ARKADAŞLARIMIZLA DUYURMUŞTUK

Görür, yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kullandı:

“Arkadaşlar Hatay’da 6,4 ve daha küçük depremler oldu. Maraş depremlerinden sonra bu boyutta depremleri Hatay ve Adana’da bekliyorduk. Nitekim ben, Celal Şengör ve yerbilimci arkadaşlarımız duyurmuştuk. Maraş’ta oldu.

“UYARILARIMIZ BÖLGEDEKİ STRES TRANSFERİNE DAYANIYOR”

Adana ve Kıbrıs’ta da dikkatli olmamız gerekir. Bu uyarılarımız bölgedeki stres transferine dayanıyor. Keza Malatya çevresindeki Malatya, Ovacık ve Nazimiye-Karakoçan fayları üzerinde de benzer nedenlerle dikkatli olmalıyız. Yetkililerimizin ve halkımızın dikkatli olmasında yarar var.”