Gündem

Milyoner yarışmasından kazandığı 1 milyon TL ile kurduğu kütüphane başına yıkıldı! Depreme Hatay’da yakalanan Arda Ayten’in odasından son kareler…

Kahramanmaraş merkez üssü olarak meydana gelen deprem 11 farklı ilde etkisini hissettirdi. Özellikle Hatay ilinde adeta yer yerinden oynadı. O ilde yaşayan bir isim Kim Milyoner Olmak İster yarışmasından tanınan ve 1 milyonuncu soruya gelerek büyük başarı gösteren Arda Ayten’di. Arda, depreme uykusundayken yakalanmıştı.

Kahramanmaraş’ta tıp öğrenimi gören Arda Ayten İskenderun ilçesinde ailesi ile beraber yaşıyordu. Depremin ardından odasından paylaşım yaparak “20 yıllık emekti” yazan Ayten, kazandığı para ile kurduğu kütüphanesini üzüntüyle paylaştı.

DEPREM ANLARINI ANLATTI!

ATV ekranlarında yayınlanan Kenan İmirzalıoğlu tarafından sunuculuğu üstlenen Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına 2018 yılında katılan Arda Ayten 1.olmuştu. 1 milyonuncu soruya gelmiş ve kazanmıştı. Tıp öğrenimi gören Ayten, kazandığı para ile kendisine devasa bir kütüphane kurmak istediğini söylemişti.

Kahramanmaraş depremine yakalanan kişilerden biri de Arda Ayten oldu. Deprem sürecinde odasındaki dolabın altında sıkışıp kalmıştı. Yakınları onu gelip kurtarmıştı. Arda Ayten o anları şu şekilde anlattı:

“Deprem olduğu sırada gözümü açtım ve üzerime devrilen dolabı fark ettim. Kendimi korumaya çalıştım fakat sıkışıp kalmışım. Komşularımızdan biri bana koştu ve dolabı kaldırdılar. Ancak o şekilde çıkabildim” dedi. Ardından altında kaldığı dolabın fotoğrafını da odasının son halini de paylaştı.

ARAÇTA ZEHİRLENDİ!

Milyonerden kazanmış olduğu kütüphanesinin yerle bir olduğunu söyleyen Ayten; “Hatırlarsanız defalarca önünden yayın yapmıştım. Umarım kitaplarımı kurtarabilirim. 20 yıllık emek bunlar” dedi. Sabah saatlerine karşı yaşanan deprem sonrası ilk şoku atlattıktan sonra evden çıktıklarını ve çadır kurduklarını” ifade eden Arda Ayten, ardından zehirlendiğini de söyledi.

“Arabaya gidip yatmayı denedik ancak kar yağıyor ve soğuktu. İçeride ısınmaya çalışıyorduk. Bir anda bilincimi kaybettiğimi hissettim ve zehirlenmiştik. Annemi de alarak araçtan dışarı çıktım” yorumunda bulundu.