Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Hükümetten ihtiyaç sahibi ailelere duyuru! 100 bin TL’lik devlet desteği verilecek: Ziraat Bankası’ndan kimliğinizle alabilirsiniz

Devletten ihtiyaç sahibi vatandaşlara önemli bir açıklama geldi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarının yaralarını sarmak için başlatılan çalışmalar halen devam ediyor. Afetzede 1 milyon 190 bin aileye 12 milyar 547 milyon TL ödeme yapıldı.

Aynı zamanda gelen son habere göre depremde hayatını kaybedenler için 100 bin TL’lik devlet desteği verileceği açıklandı.

ÖDEMELER ZİRAAT BANKASI ÜZERİNDEN YAPILACAK

Hasar tespit çalışmalarında vatandaşlara 10 bin TL başta olmak üzere toplamda 1 milyon 661 bin afetzedeye 10 milyar 612 milyon TL ödeme yapıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca yapılan hasar tespit çalışmalarına göre yıkık, acil yıkılacak, orta ve ağır hasarlı tespit edilen afetzede ailelere hane başı 15 bin lira olmak üzere 129 bin aileye yaklaşık 1 milyar 935 milyon lira taşınma yardımı yapılacağı açıklandı. Ödemelerin Ziraat Bankası üzerinden kimlik numaraları ile yapılacağı belirtildi.

HER BİR BİREY İÇİN 100 BİN TL ÖDENECEK

Yaşamını yitiren her bir birey için 100’er bin lira ödeme yapılacak. Örneğin anne, baba, kardeşini kaybeden çocuğa 300 bin lira ödeme yapılacak.