Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Bakan Bilgin müjdeyi verdi: Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Ödemelerde yüzde 100 artış yapıldı

Ülkemizde yaşayan ve milyonlarca gözlük kullanan kişileri yakından ilgilendiren önemli bir haber geldi. Gelen son habere göre SGK’dan yeni bir gözlük kararı duyuruldu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre sağlık sigortası kapsamında yapılan ödemelerin değiştiği duyuruldu. İşte Bakanın yaptığı açıklama ve merak edilenler..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin SGK tarafından genel sağlık sigortalılara ödenen tutarın değiştirildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada SUT kapsamında vatandaşlara kemik içi implantta her implant için 90 lira olarak ödenen tutarın 750 liraya çıkarıldığını belirtti.

2 BİN 500 TL’YE ÇIKARILDI

Kemik içi implant için ödenen tutarın, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alan gaziler ile vazife ve harp malulleri, başkasının yardımı ve desteği olmaksızın yaşamak için gereken hareketleri yapamayacak derecedeki vazife ve harp malulleri ile terör olaylarında yaralananlar için 2 bin 500 liraya çıkarıldığını ifade eden Bilgin, şunları kaydetti:

GÖZLÜK CAM VE ÇERÇEVE ÖDEME TUTARLARI DA ARTTI

“Vatandaşlarımızın ayakta tedavi kapsamında evlerinde kullandıkları tıbbi malzemeler ile gazilerimizin kullanımına özel ortez/protez tutarları yüzde 50 ile yüzde 100 arasında değişen oranlarda; gözlük cam ve çerçeve için ödenen tutarlar ise yüzde 39 ile yüzde 200 arasında değişen oranlarda artırıldı. Çölyak hastalığında ve protein metabolizması bozukluklarında; hastaların kısıtlı diyetleri sebebiyle kullandıkları hayati öneme haiz özel formüllü un ve mamul ürünler için aylık nakdi ödemelerde de yüzde 100 artış yapıldı. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”