Ekonomi

İzmit Belediyesi personelleriyle alakalı bir dizi yeni karar aldı! Maaşlara yüzde yetmiş oranında zam geldi! En düşük maaş 16 bin lira oldu!

İzmit Belediyesi’nde, belediyede çalışmakta olan personellerin maaşlarına %75 oranında zam geldi. %75 oranındaki zamla birlikte en düşük işçi maaşı da 16 bin 800 lira oldu. İzmit Belediyesi çalışanlarına kıdemli işçilik teşvik primi de ödenecek. 25 senelik çalışanların 3 bin lira teşvik primi alacağı da açıklandı.

İzmit Belediyesi’nde işçi maaşlarıyla alakalı olarak yeni bir gelişme meydana geldi. Belediyede çalışanların günlük yevmiyeleri için %75 oranında zam yapıldı. Yapılan anlaşmayla birlikte en düşük işçi maaşı da böylece 16 bin 800 lira oldu. Sözleşme dolayısıyla sorumluluk ile eğitim zammı için de %70 oranında bir artış yaşandı. Öte yandan ise İzmit Belediyesi tarafınca çalışanlara kıdemli işçilik teşvik primi de ödenecek.

TEŞVİK PRİMİ ÖDENECEK

5 senelik çalışanlar için bin lira, 10 senelik çalışanlar için 500 lira, 15 senelik çalışanlar için 2 bin lira, 20 senelik çalışanlar için 2 bin 500 lira, 25 senelik çalışanlar için de 3 bin lira teşvik primi verilecek. 1 Mayıs ikramiyesi de %99’luk zam ile beraber 300 TL olarak kayda geçti. Çalışanlara öğrenim yardımı %90, öğle yemeği için ücret de %77 oranında yükselmiş oldu.

İZİN GÜNLERİNDEN ARTIŞ

Yakacak için yapılacak olan yardım da %124.50 oranında bir artış ile net olarak 400 lira olarak açıklandı. Bayram yardımı da %120 oranındaki artış ile net bir şekilde 3 bin lira olarak kayda geçti. Öte yandan izin yardımı da 5 günden 10 güne çıkartılarak %100 oranında zamlanmış oldu.

İzmit Belediyesi çalışanları için bir dizi yeni karar aldı. Birçok alanda maaşlar arttı. Belediyede çalışmakta olanların yevmiyeleri için %75 oranında zam geldiği açıklandı. Aynı zamanda yapılmış olan anlaşmayla birlikte de en düşük işçi maaşı ise 16 bin 800 lira olarak kayda geçerken sözleşme nedeni ile de sorumluk ve eğitim zammında da %70 oranında bir artış yaşanmış oldu.