Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Herkes merak ediyordu: Karar açıklandı! Ramazan ayı boyunca fiyatı sabitlenecek

Ramazan ayına az bir süre kala vatandaşlar market alışverişlerine başladı. Güzel haber az önce İstanbul’dan geldi. Gelen son habere göre İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul’da Ramazan ayı boyunca et ürünlerinin fiyatlarını sabitleme kararı aldıklarını belirtti.

Ortalama 2140 mağazası olan İstanbul Perder’den açıklama geldi. Yapılan açıklamada Ramazan ayı boyunca bazı et ürünlerinin fiyatlarını sabitleme kararı aldıklarını belirtti.

ET FİYATLARI SABİTLENİYOR

Yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Son dönemde kırmızı et fiyatlarındaki olağanüstü artışlara istinaden, Tarım ve Orman Bakanlığı, Et ve Süt Kurumu yetkilileriyle yaptığımız çalışmalar sonucunda, Ramazan ayı boyunca bazı et ürünlerinin fiyatlarını sabitleme kararı aldık”

“RAMAZAN SONRASINDA DA DEVAM ETTİRMEYİ PLANLIYORUZ”

Açıklamanın devamında ise “Bu çerçevede, kasap reyonu olan kampanyaya dahil olan üyelerimizle 20 Mart’tan itibaren, dana kıymalık etin kilogram fiyatını 190 TL’den, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 210 TL olarak üyelerimize  tavsiye fiyatlarından satış yapılması önerilmiştir.  Bu uygulamamızı Ramazan ayı sonrasında da devam ettirmeyi planlanmaktayız” ifadeleri yer aldı.