Editörün SeçtikleriEğitimGenel

Çok sayıda ilde okullar bugün tatil edildi: Bugün hangi illerde okullar tatil edildi? Son dakika belli oldu

Meteoroloji’nin yaptığı uyarılar sonrasında dün çok sayıda ilimizde kar yağışı etkisini gösterdi. Gelen bir son dakika haberine göre çok sayıda ilimizde bugün okullar tatil edildi. Peki, bugün hangi illerde okullar tatil edildi? İşte yapılan son dakika açıklama ve detaylar..

Yapılan son açıklamaya göre 8 ilde kar yağışı sebebi ile eğitime ara verildiği açıklandı. İşte o illerin listesi

NEVŞEHİR

Yapılan açıklamaya göre il genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle eğitime bugün ara verildi. O açıklamada şunlar denildi:

“Devam eden kar yağışı ve sabah saatlerinde etkili olması beklenen don olayı nedeniyle meydana gelebilecek muhtemel olumsuzlukları önlemek amacıyla ilimiz genelinde resmi, özel kreş ve anaokulları, ilk ve orta okulları, liseler, mesleki eğitim merkezleri ile rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz kararıyla 30 Mart 2023 tarihinde bir gün süreyle eğitime ara verilmiştir. Ayrıca, okullarda eğitime ara verilen günde kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler de sağlık, güvenlik ve 24 saat esasına göre hizmet veren birimlerde çalışan personel ilgili birim amirlerince değerlendirilmek üzere idari izinli sayılabilecektir”

ORDU

Çaybaşı, Akkuş, İkizce, Gürgentepe, Mesudiye, Gölköy ile Korgan ilçelerinde okullar 30 Mart Perşembe günü tatil edildi.

GÜMÜŞHANE

İl genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayının sağlık, ulaşım v.b. olumsuz etkilerinin olabileceği değerlendirildiğinden, ilimizin tamamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, 30.03.2023 Perşembe günü bir gün süre ile tatil edilmiştir.

Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de belirtilen günde idari izinli sayılacaktır.

Yoğun buzlanmadan dolayı trafiğe çıkacak değerli vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

SAMSUN

Bazı okullarda yüz yüze eğitime 1 günlük ara verildiği açıklandı.

SİVAS

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

ERZİNCAN

“Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle yollarda buzlanma ile ulaşımda yaşanabilecek olumsuzlukların göz önüne alındığı ve 30 Mart Perşembe günü bir gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiştir. Kamu, kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personel de bu tarihte bir gün idari izinli sayılacaktır.”

Bu illerin dışında ayrıca Muş ve Bayburt illerimizde de okulların 30 Mart Perşembe günü tatil edildiği açıklandı.