Editörün SeçtikleriEğitimGenel

Öğrenci ve veliler dikkat! Bugün o illerde okullar tatil edildi: Valilik açıklama yaptı

Türkiye kış aylarında alamadığı kar ve sağanak yağış ile Mart ayında karşılaştı. Etkili olan kar yağışı dün pek çok ilde okulların tatil olmasına neden olurken bugün için de bazı bölgelerimiz için tatil haberi geldi. Gelen bir son dakika haberine göre öğrenci ve veliler için önemli bir açıklama yapıldı. Bugün o illerimizde okullar tatil edildi. İşte detaylar..

Yapılan son açıklamaya göre Muş ilimizde olumsuz hava koşulları sebebi ile il genelinde okullar bugün tatil edildi. Bununla birlikte Ordu’da da yoğun kar yağışı sebebi ile 3 ilçenin tamamında 1 ilçede 9 okulda eğitime ara verileceği açıklandı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Tatile ilişkin açıklama valilik tarafından geldi. Elverişsiz hava koşulları ve kar yönünden meteorolojik uyarıların yapıldığı hatırlatıldı. Fırtına yüzünden bazı çatılarda meydana gelen hasarların henüz tamir edilemediği ifade edildi. Bu riskli durumun da ortadan kaldırılması için okullar bugün tatil edildi.

“GEREKLİ TEDBİRLER ALINACAKTIR”

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullandı:

“Elverişsiz hava şartları; yoğun kar yönünde meteorolojik uyarı ve bazı çatılarda meydana gelen hasarın henüz giderilmediği değerlendirildiğinde herhangi bir riskli durumun önüne geçmek için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince; 31 Mart 2023 Cuma (bugün) il genelinde eğitim-öğretime bir gün süre ile ara verilmesine karar verilmiştir. Her ikisi de çalışan anne ve babalardan lise çağından küçük çocuğu olup bakacak kimsesi olmayanların istekleri halinde ebeveynlerinden biri, kurumlarınca idari izinli sayılacak, kurum amirlerince bu hususta gerekli tedbirler alınacaktır. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de aynı gün idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür”