Editörün SeçtikleriEkonomiGenel

İstanbulkart’ı olan herkesi ilgilendiriyor: 30 Nisan’dan sonra değişiyor! İptal edilecek

İstanbul’un ulaşım kartı olan İstanbulkart ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Gelen son habere göre Belbim’den açıklama yapıldı. Buna göre 3 yıl boyunca yükleme yapılmayan ya da kullanılmayan kartlar iptal edilecek. Sözleşmenin ise 30 Nisan’da geçerli olacağı belirtildi. İşte detaylar:

İstanbullulara hem SMS hem de mail yolu ile bilgilendirme yapıldı. Buna göre uzun zamandır kullanılmayan İstanbulkartlar yeni sözleşmeye göre iptal edilecek.

30 NİSAN’DA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

Belbim, yaptığı açıklamasında hazırlanan sözleşmenin 30 Nisan 2023 tarihinde yürürlüğe gireceğini belirtti. İstanbulkart Kullanım Koşulları Ve Çerçeve Sözleşmesi’ne göre kullanılmayan ya da yükleme yapılmayan kartların hepsi kullanılma katılacak.

İstanbulkart kullanıcılarına Belbim tarafından gönderilen mailde şu ifadeler yer aldı:

“İstanbulkart Çerçeve Sözleşmesi 30.04.2023 tarihi itibari ile yürürlüğe girecek şekilde yenilenmiştir. 6493 sayılı Kanun gereğince, Çerçeve Sözleşme’yi yürürlük tarihine kadar herhangi bir ücret ödemeksizin feshedebilirsiniz. Bu süre içinde fesih talebinizi iletmediğiniz takdirde, değişikliği kabul etmiş sayılacaksınız”