Editörün SeçtikleriGündem

Bu akşam saatleri için acilen tedbirinizi alın: 15 ile son dakika uyarı yapıldı! Çamur yağışı olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu akşam saatleri için çok sayıda ili peş peşe uyardı. Yapılan son dakika açıklamaya göre bazı illerimiz için çamur yağışının beklendiği duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre Hatay, Adana, Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Tunceli, Şanlıurfa, Batman, Kilis ve Osmaniye’de çamur yağışının yağması bekleniyor.

Meteoroloji 9 Nisan güncel hava durum tahminlerini açıkladı. Yapılan açıklamada çok sayıda il için uyarılar peş peşe sıralandı.

TOZ TAŞINIMI BEKLENİYOR

Yapılan açıklamaya göre Hatay, Adana, Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Tunceli, Şanlıurfa, Batman, Kilis ve Osmaniye’de akşam saatlerinde toz taşınımı bekleniyor. Sabah saatlerinden itibaren de Hatay’ın Samandağ ilçesi başta olmak üzere batı ilçelerinde doğu yönlerden 4 ila 6 kuvvetinde rüzgar ve kısa süreli fırtına öngörülüyor.

YAŞANABİLECEK OLUMSUZLUKLARA KARŞI DİKKAT

Açıklamanın devamında ise vatandaşlar uyarıldı. Akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilen rüzgar ve fırtına nedeniyle meydana gelmesi muhtemel, ulaşımda aksamalar, çadır uçması, soba zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Yarın gece yarısı sona erecek toz taşınımı nedeniyle oluşabilecek, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinin düşmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.