Editörün SeçtikleriGündemİş İlanlarıKamu Personelleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Müjdeyi verdi! Bundan sonra ..

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen programda AK Parti seçim beyannamesini açıkladı. Yapılan açıklamada kamuda mülakatların kaldırılacağını müjdelen Erdoğan, alımların sınav başarısına göre olacağını belirtti.

Erdoğan kamuda işe alımlara ilişkin yaptığı açıklamasında, “İşe alımları sınavlardaki başarı sırasına göre yapacağız” diye konuştu.

SEÇİM VAADİ DİKKAT ÇEKTİ

Canlı yayında seçim vaatlerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuda mülakatın kaldırılacağını belirterek, “Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız” diye konuştu.

EMEKLİ VE MEMURLAR İÇİN..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında işçi, emekli ve memur kesimin refah düzeylerini artıracaklarını belirterek şunları söyledi:

“Ekonomimizi; yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyütmeyi sürdüreceğiz. Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek, ülkemizi bu sorundan mutlaka kurtaracağız. Memurundan emeklisine ve işçisine kadar çalışanlarımızın ücretlerini daima enflasyonun üzerinde artırarak, refah düzeylerini yükselteceğiz”

“DİJİTAL TÜRK LİRASI PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Erdoğan açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak, gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız. Girişimcilerimize verdiğimiz destekle ülkemizden en kısa sürede 15 adet milyar dolar ve 5 adet on milyar dolar değerinde şirket çıkmasını sağlayacağız. Üretimin tabana yayılmasında çok önemli görev ifa eden KOBİ’lerimizi, büyüyen ekonomimizin lokomotifleri olarak, finansmandan istihdama her alanda daha güçlü şekilde destekleyeceğiz. Bugüne kadar hassasiyetle devam ettirdiğimiz bütçe disiplininden önümüzdeki dönemde de taviz vermeyeceğiz. Tasarım ve kriptoloji altyapısını kurduğumuz yeni nesil Dijital Türk Lirası projemizi hayata geçireceğiz”