Editörün SeçtikleriGündem

Bu sene yaz gelmeyecek: 27 ilde acil alarm verildi! İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir..

Bu sene resmen yaz gelmeyecek! Meteoroloji’nin yayımladığı hava durum raporlarına göre sağanak yağış mayıs ayında da etkisini göstermeye devam edecek. Özellikle 27 ilimizde acil alarm verildi! İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir başta olmak üzere sağanak yağışla karşılaşacak illerimiz belli oldu

MGM, kuvvetli yağışlara karşı vatandaşları uyardı. Yağışların önümüzdeki hafta boyunca devam etmesi bekleniyor. Konuya ilişkin açıklamaları yakından takip edilen Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, mayıs ayını işaret etti. Çok yoğun şiddetli sağanak yağış bekleniyor.

“YAĞIŞLAR ETKİLİ OLMAYA DEVAM EDECEK”

Uzman isim Kerem Ökten sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Mayıs ayında da Ülkemizde yağışlar aralıklarla etkili olmaya devam edecek… Yağmur akşama kadar devam; fakat iş çıkışı şehrin çoğundan çekilmiş olur. Anadolu yakasının doğusunda görülür

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in batısı ile Kırşehir, Nevşehir, Adana, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerine yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Batı Akdeniz ve Adana çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Amasya, Corum ve Samsun çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde Güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Malatya haric) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.