Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Erdoğan’dan emeklileri sevindiren açıklama: 7 bin 500 TL üzeri maaş alan emekliler dikkat! Bu sefer müjde size

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Seçim ve güncel ekonomik duruma ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan emeklilere de müjdeyi verdi. Canlı yayında yaptığı açıklamasında 7 bin 500 TL ve üzeri emekli maaşı alanlar için düzenlemenin yapıldığını ve çalışmaların devam ettiğini belirtti. İşte Erdoğan’ın açıklaması ve merak edilenler..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında, “Seçimden sonra yeni Meclis’in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7500 liranın üzerinde emekli maaşı alanları sevindirecek haberi milletimizle paylaşacağız” dedi.

Açıklamasının devamında Erdoğan, “Temmuzda enflasyon farkı yanında, refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız. Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız” diyerek  milyonlarca memur ve emekliyi sevindirdi.

EMEKLİ VE MEMURA MÜJDE

Erdoğan seçimden sonra 7 bin 500 TL ve üzerinde maaş alan emeklilere düzenleme yapacaklarını ifade ederek, “Temmuzda enflasyon farkı yanında, refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız. Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

“PEK ÇOK İNSANIMIZ ENKAZIN ALTINDAN CANLI ÇIKARDILAR”

“Tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs’ı kutlu olsun. Memur-Sen camiası ile bir araya gelmekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Genel kurulda bayrağı devredecek arkadaşlarımıza gayretleri için teşekkür ediyorum.

Memur-Sen daima tavrını haktan, adaletten yana kurmuştur. Milli iradeyi hedef alan tüm girişimlerde dik durmuştur. Devletin kılcal damarlarına sızmış haşhaşilerle mücadelemizde Memur-Sen’e teşekkür ediyorum.

Memur-Sen gibi ayağı bu topraklara sağlam basan Türkiye merkezli hareket eden kuruluşlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Son asrın doğal afetinde Memur-Sen camiası ilk andan itibaren seferberlik ruhuyla hareket etmiştir. Pek çok insanımızı enkazın altından canlı çıkardılar. Her alanda Memur-Sen’li kardeşlerimiz depremzedelerin yanında oldular.

Seçim gündeminden bağımsız olarak deprem bölgesinde yürütülen çalışmaları gün gün takip ediyoruz. Afette evi yıkılan, düzeni sarsılan kardeşlerimizi yeni yuvalarına kavuşturasıya kadar dinlenmeyeceğiz.

“NEDEN SİZE BİR KURUŞ PARA VERMEDİLER”

Biz Marmara depreminde de bölgeyi dolaştık, ortada yönetim diye bir şey yoktu. Bugünlerde 300 milyar dolar getireceğini söyleyenler o günlerde IMF’ın çanta komiserlğini yaptı. Neden size bir kuruş para vermediler. Memurların parasını ödeyemediniz. Bizim böyle bir derdimiz yok.

Davos’tayız, o zaman Bebecan benim Bakanım. Davos’ta IMF’in başkanıyla konuşuyoruz. Kendisine dedim ki, ‘Türkiye’den alacaklarınızı alıyor musunuz?’, ‘Alıyoruz’ dediler. Alacaklarınızı alacaksınız ama Türkiye’yi siz değil ben yönetirim dedim. O zaman 23,5 milyar dolar borcumuz var. Aradan yıllar geçti yıl 2013, biz IMF’e olan borcumuzu bitirdik ve ilişkimizi kestik. Bu arada ne oldu. Bay Bay Kemal’in ile İP’in sözcüsü, bir otelin odasında IMF ile görüşme yaptılar. Biz o zaman ‘böyle bir şeye’ ihtiyacımız yok dedik. Geri döndüler. O zaman 27, 5 milyar rezervimiz vardı şuan 122 milyar dolar rezervimiz var.

“BEN SİZE YALANI ASLA TAVSİYE EDEMEM”

Bay Bay Kemal yalan işini çok iyi bilir. Ben size yalanı asla tavsiye edemem. Bu millet doğruluk üzerine ayakta durmuştur. Bugün bambaşka bir tablo var. Asrın felaketine maruz kalsak da milletimizi enkazın altında bırakmadık. Hane desteği, taşınma ve kira desteği ile bugüne kadar 30 milyar TL ödeme yaptık. Halen 3,5 milyon insanımızın tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Felaket bölgesindeki 11 ilimiz devletine güveniyor. Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun hiçbir insanımız bir sene içinde yuvasına kavuşmaktan şüphe duymuyor.

7 BİN 500 LİRANIN ÜZERİNDE MAAŞ ALAN EMEKLİLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Seçimden sonra yeni Meclis’in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7500 liranın üzerinde emekli maaşı alanları sevindirecek haberi milletimizle paylaşacağız.

MEMUR ZAMMI AÇIKLAMASI

Temmuzda enflasyon farkı yanında, refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız. Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız.