Genel

Ecem Karavus’tan Şok İtiraf: Ailem Bana Psikolojik Şiddet Uyguluyor

Pis Yedili ve Dinle Sevgili dizilerinde rol alan genç oyuncu Ecem Karavus, sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoyla ailesinden psikolojik şiddet gördüğünü duyurdu. Oyuncunun bu itirafına ünlü isimlerden destek mesajları yağdı.

“50 Gündür Eşyalarıma ve Kedilerime Ulaşamıyorum”

Ecem Karavus, Instagram hesabından makyaj yaparken çektiği bir videoyu takipçileriyle paylaştı. Videoda oyuncu, ailesinin kendisine psikolojik ve ekonomik şiddet uyguladığını ve 50 gündür kişisel eşyalarına ve engelli kedilerine ulaşamadığını söyledi.

Karavus, videoda şu ifadeleri kullandı:

“Merhaba arkadaşlar, Bugün size muhteşem cildimle harika bir makyaj videosu çekmek isterdim, ama sizlerin gözünde bizi koyduğunuz yerde bambaşka hayatlar yaşayabiliyoruz. Bu sefer zorbalıkla mücadele makyajı yapacağım. Daha doğrusu şiddetle mücadele edemeyen suratımı düzeltmeye çalışma makyajı…”

“Dünyanın her yerinde özellikle bu ülkede birçok kadının maruz kaldığı aile içi psikolojik ve ekonomik şiddetin çok kötü bir örneğini yaşıyorum. Bu makyaj için imkanları kısıtlı çünkü 50 gündür kişisel eşyalarıma ve gözüm gibi baktığım engelli kedilerime ulaşamıyorum. Bir insanı felaketten çıkmış gibi bırakmak safi kötülüğün bir göstergesi. Hayatım boyunca hep iyilikle, canlara dokunmaktan beslendim. Ben kadın hakları için ailemi bile karşıma aldım. Unutmayın ki yaşanan hiçbir şey sizinle ilgili değil, sadece şanssız bir zaman diliminde çok kötü insanlara denk geldiniz. Bir yerlerde susmak zorunda olduğunuzu biliyorum. Yalnız değilsiniz, susmayın!”

Ünlülerden Destek Yorumları

Ecem Karavus’un bu paylaşımına Ceren Hindistan, Melis İşiten, Sebile Ölmez ve Ümit Karalar gibi birçok ünlü isimden destek yorumu geldi.

Ceren Hindistan: “Sen güçlüsün canım arkadaşım. Senin yanındayız.”

Melis İşiten: “Seni çok seviyoruz Ecem. Başarılarının devamını diliyoruz.”

Sebile Ölmez: “Senin gibi cesur bir kadına hayranım. Allah yardımcın olsun.”

Ümit Karalar: “Seninle gurur duyuyoruz Ecem. Senin sesin bizim sesimiz.”

Ecem Karavus’un bu itirafının ardından ailesinden henüz bir açıklama gelmedi.

Ecem Karavus Kimdir?

Ecem Karavus, 1994 yılında İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında Pis Yedili dizisinde Cimbom karakteriyle tanındı. Daha sonra Dinle Sevgili, Kocamın Ailesi, Aşk ve Gurur, Kızlarım İçin ve Şampiyon gibi dizilerde rol aldı. Oyuncu, aynı zamanda bir hayvansever ve engelli kedilere sahip çıkıyor.