Editörün SeçtikleriEkonomi

Emekli maaşlarına 7-8 bin TL seyyanen zam sürprizi! Kabine sonrası merakla bekleniyor

Önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk kabine toplantısının hemen ardından emeklilere müjde duyuracağını belirtti ve beklentiler de bu yönde artmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından emeklinin gözü bugün yapılacak kabine toplantısına çevrilirken beklentiler de ortaya çıktı.

ZEKERİYA BEYPINAR’IN AÇIKLAMALARI

TÜED İzmir Şube Başkanı Zekeriya Beypınar Egehaber.com’a bu konu hakkında bir açıklama yaptı. Beypınar açıklamalarında kabine toplantısı sonrasında emekli maaşlarıyla ilgili açıklanacak zam oranını merakla beklediklerini ifade etti.

Ayrıca Beypınar açıklamalarında “Bütün gözümüz kulağımız Bakanlar Kurulu toplantısında. Ne olacağını bilemiyoruz. Hep kandırmaca yapıyorlar; işte 3 bin, 5 bin, 8 bin vereceğiz diye. İnşallah güzel bir rakam açıklarlar da biz de mutlu oluruz” ifadelerini kullandı.

SEYYANEN ZAM BEKLENİYOR 

Beypınar yaptığı açıklamalarında emeklilere seyyanen zam yapılması gerektiğini belirtirken öbür türlü yüzdelik olduğu zaman en düşükle en yüksek arasında korkunç bir fark açtığını aktardı. Açıklamalarında  “Onun için o farkı kapatmak için seyyanen zam yapmalılar.” diyen Beypınar şöyle devam etti:

“Mesela yüksek kademe alanlara 4 bin, 5 bin verirsiniz; düşük kademe alanlara 7 bin, 8 bin verirsiniz. Bunu bölüm bölüm kapatmaya çalışırsınız. Yoksa korkunç bir uçurum olacak arada”

ADALETLİ BİR ÇÖZÜM BEKLENİYOR

Konu ile ilgili olarak Beypınar en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması talebini yeniden gündeme getirdi ve Mecliste geçen gün getirilen emekli zammı önergesinin reddedildiğini kendinin kamudan emekli olduğunu maaşının 9.800 TL olduğunu ve adaletli bir çözüm getirilmesi gerektiği ifade edildi.

Kaynak: Egehaber.com