Eğitim

YGS ve TEOG Öğrencilerine Kaynak Kitap Sürprizi

Mehmet Ekinci YGS ve TEOG sınavlarına girecek öğrencilere yardımda bulunmak amacıyla kaynak kitap dağıttı.

Eyyübiye belediye başkanı Mehmet Ekinci, bu sene Yükseköğretime Geçiş (YGS) ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına girecek olan öğrencilere kaynak kitap dağıttı.
 
Onikiler mahallesinde bulunan ve belediyeye ait olan ilçe gençlik merkezinde gençlerle bir araya gelen Mehmet Ekinci, onlarla sohbet etti ve zaman zaman şakalaştı. Nasihat ve tavsiyelerde bulunmayı da ihmal etmeyen Mehmet Ekinci öğrencilere kendi elleriyle kaynak kitap dağıttı.
 
Daha çok ve düzenli çalışmanın öğrencileri başarıya götüreceğine vurgu yapan Mehmet Ekinci “Onikiler Mahallesindeki gençlik merkezimizde, çevre mahallelerde gelen öğrenci kardeşlerimiz kayıt olmuş durumdalar. Şimdiye kadar bu merkezimize 440 öğrencimiz kayıt yaptırdı. Kimi TEOG sınavlarına hazırlanıyor, kimi YGS’ye hazırlanıyor, kimi öğrencilerimizde gelip ders çalışıyor. Bizim amacımız tabi ki buraya gelen gençlerimizin ihtiyaç duydukları derslerle ilgili dokümanları onlara bir şekilde vermek. Hocalarımızın nezaretinde bu öğrencilerimiz derslerine ve sınavlarına çalışıyor. Onların ev ortamında bulamadıkları çalışma ortamlarını biz burada bir şekilde hazırlamış oluyoruz. Sadece bu değil, sporla ilgili kurslar da açılıyor. Yine yetenek sınavlarıyla ilgili kurslarımız var. Gençlerimiz güzel bir şekilde, huzurlu bir şekilde Onikiler Mahallemizin kalbinde, bu güzel merkezimizde iyi bir şekilde geleceğe hazırlanıyor. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bizim sahip çıkmamız demek, bir yerde geleceğe sahip çıkmamız demektir. Buradaki öğrenci kardeşlerimizle yaptığımız sohbetlerde bunları görebiliyoruz. Öğrenci kardeşlerimize başarılar dileriz” şeklinde açıklamalarda bulundu.