Genel

Erciyes Kayak Merkezi, İngiltere Basınında: Alpler’e Alternatif Bir Destinasyon

Türkiye'nin en popüler kayak merkezlerinden biri olan Erciyes, İngiltere basınında geniş yer buldu. Alpler'e alternatif bir destinasyon olarak gösterilen Erciyes, uygun fiyatları ve zengin pist seçenekleriyle dikkat çekiyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin turizmine yönelik lokomotif olan yatırımı ve dünyaca üne kavuşan Erciyes Kayak Merkezi, İngiltere basınında yer aldı. Erciyes Kayak Merkezi, İngiltere’nin köklü ve önemli gazetelerinden The Telegraph’ta geniş yer buldu.

Alpleri Aratmayan İmkanlar

Alf Alderson’un gezi yazıları kapsamındaki geniş yer verilen haberde, 3 bin 917 metre yüksekliğindeki 112 kilometrelik pistleri, 19 modern teleferiği bulunan Erciyes’in, hesaplı aynı zamanda güzel bir keyif sunduğu yer aldı.

Haberde, “Erciyes, Alpler’e alternatif bir destinasyon olarak düşünülebilir. Geniş, açık ve hafif açılı kırmızı ve mavinin baştan çıkarıcı bir karışımına sahip pistleri, her seviyeden kayakçı için uygundur. Ayrıca, dört sihirli halı asansörü de dâhil olmak üzere çok iyi bir başlangıç olanaklarına sahiptir” ifadelerine yer verildi.

Kapadokya’ya Komşu Bir Cennet

Erciyes’in ayrıca Kapadokya gibi Selçuklu eserleri gibi önemli turizm ve tarih değerlerine de komşu olduğu dile getirildi. Öte yandan kayak merkezinin ulaşım imkânlarının da çok iyi olduğuna yer verildi.

Haberde, “Erciyes, Türkiye’nin en büyük ve en popüler kayak merkezlerinden biridir. Kayseri şehir merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıktadır ve arabayla yaklaşık 45 dakikada ulaşılabilir. Ayrıca, Kayseri’ye düzenli olarak uçuşlar yapılmaktadır” denildi.

Erciyes’in Avantajları

Erciyes Kayak Merkezi’nin öne çıkan avantajları arasında şunlar sıralandı:

  • Alpler’e göre daha uygun fiyatlar
  • Geniş ve çeşitli pist seçenekleri
  • Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyeden kayakçıya uygun pistler
  • Kapadokya gibi önemli turizm ve tarih değerlerine komşuluk
  • İyi ulaşım imkânları

Erciyes, Kayak Tutkunları için Bir Cennettir

Erciyes Kayak Merkezi, Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden biri olmasının haklı bir nedeni var. Alpler’e alternatif bir destinasyon olarak sunulan Erciyes, uygun fiyatları, geniş ve çeşitli pist seçenekleri, önemli turizm ve tarih değerlerine komşuluk ve iyi ulaşım imkânlarıyla kayak tutkunları için bir cennet.

Erciyes’i ziyaret etmek isteyenler, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinden veya Erciyes Kayak Merkezi’nin resmi web sitesinden bilgi alabilirler.