Kamu Personelleri

KPSS 1. Yerleştirme İçin Kamu Kurum ve Kuruluşlarından Taleplerin Toplanması Sona Eriyor

KPSS 1. Yerleştirme için Kamu Kurum ve Kuruluşlarından taleplerin toplanması işlemleri sona eriyor. Bir çok kamu kurum ve kuruluşu hala kadro bildirmemiş durumda. KPSS mağdurları tarafından dört gözle beklenen kamu personeli alımları bu sene pek beklenildiği gibi gelişmedi. Bir çok bakanlık personel alımı için ilana çıktı fakat alım sayıları KPSS mağdurlarını pek memnun etmedi. Son olarak Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 1677 Sözleşmeli personel alımı için yerleştirme işlemleri yapılmıştı.

13 Mayıs 2016 Son Gün

Bilindiği gibi Merkezi Yerleştirme için kurumların Devlet Personel Başkanlığı’na taleplerini iletmeleri gerekiyor. DPB tarafından paylaşılan yerleştirme takvimine göre söz konusu taleplerin alınması 13 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek daha sonra talep alınmayacak ve diğer talepler KPSS 2.Yerleştirme’ye sarkacak.

Puanlar Yanacak!

Kısa zaman içerisinde KPSS’nin yapılacağı göz önünde bulundurululacak olursa 2014 KPSS puanlarının bir çoğunun yanacağını şimdiden söylemek mümkün. Özellikle Kültür Bakanlığı’ndan alım ilanının çıkmaması bir çok KPSS mağdurunu tedirgin ediyor. Gelişmeleri ve diğer tüm detayları kamupersoneli.net’den takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir