Politika

MHP Milletvekilleri Basın Toplantısı: " Tabanda millette, başkanlığa karşı. "

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekilleri; MHP Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ, Halaçoğlu, İsmail Ok ve Nuri Okutan bir grup toplantısı düzenlediler. Düzenlenen basın toplantısının gündemini, partiden ihraç edilme, başkanlık sistemi ve ülke gündemi barındırıyordu.

Basın toplantısında, ” Tabanda millette başkanlığa karşı. ” ifadelerini kullanan Yusuf Halaçoğlu; başkanlık sisteminin gelmemesi gerektiğini vurguladı.

Ümit Özdağ’ ın partiden ihracına ilişkin yapılan açıklamalarda, ihracının şiddetle kınandığı ifade edilirken, Ümit Özdağ sözü devraldı.

Ümit Özdağ: ” Mesele benim ihraç edilip, edilmemem değildir. Ben bundan 10 sene 2 gün önce yine ihraç edilmiştim. Demek her 10 senede bir ihraç zamanı geliyor. Türkiye’ nin meselesi Türkiye için bir hayati tehdit olan sistem değişikliğinin durdurulması ve Türkiye’ nin karşı karşıya olduğu tehditleri iç cepheyi güçlendirerek devam ettirmesidir. ” şeklinde konuştu.

Yapılan basın toplantısı sırasında, başkanlık sistemine ve tartışmalarına ilişkin tehlikeli bir macera olduğu ifade edilerek; ” Başkanlık sistemini Cumhurbaşkanı kelimesi altında halkın önüne getirmek, Türk milletinin aklıyla alay etmektir. ” şeklindeki ifadelere de yer verildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir