Genel

TCDD Unvan Değişikliği Sınavı Yapıyor

– Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları 2016 Yılı Unvan Değişikliği Sınavı Yapıyor.
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve bağlı ortaklıkları personelin görevde yükselmeleri ve unvan değişikliği yönetmeliği içeriğince Mühendis , İstatistikçi , Öğretmen ,Programcı ve Tekniyen unvanları ile ilgili değişiklik yapılması için sınav açıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve bağlı ortaklıkların unvan değişikliği için açacakları sınav için son başvuru tarihi  25.03.2016 Cuma günü son bulacaktır.

Sınav için başvuru yapmak isteyen adaylarda aşağıda listelenmiş şartlar bulunacaktır.

– Son başvuru tarihinden itibaren emir ekinde belirtilmiş olan atanma koşullarını taşıyan ve unvan değişikliği sınavına katılımda bulunmak isteyen adaylar ” Unvan Sınavına Başvuru Form ‘unu ” eksiksiz olarak doldurulduktan sonra 

– Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı , Anafartalar Mahallesi Hipodrum Caddesi no:3 Altındag / Ankara adresine şahşen veya posta yolu ile teslim edilmesi gerekmektedir. 

– Müracaatta  bulunmak isteyen personel alınacak olan unvanlardan sadece birine müracaatta bulunması gerekmektedir aksi olunan durumlarda personelin talebi onaylanmayacaktır.

– Yapılacak olan bu sınav için 100 puan üzerinden en az 70 alınması şartı bulunmaktadır.

– Unvan değişikliği için yapılması planlanan sınavın yeri ve tarihi Öğretim Dairesi Başkanlığından bildirimi yapılacaktır.

– Son başvuru tarihi ile başvuru koşullarını taşımayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.