Gündem

Beşar Esad'dan İlginç İddia !

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye’de iç savaşın olmadığını iddia etti !

Almanya’nın önde gelen kanallarında ARD’ye konuşan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, önemli açıklamalarda bulundu.

Esad, Almanya’nın Suriye’den mültecileri kabul etmesini olumlu karşıladığını söyledi. Ancak Esad, Suriyelilerin yaşamlarına Suriye’de devam etmesi gerektiğini bunun daha ucuz
ve daha önemli olduğunu sözlerine ekledi. Esad ayrıca,Batılı devletlerin kendi ülkesinde terörü desteklemesi yerine terörle mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

Suriye Devlet Başkan Esad, Suriye’de yaşanan krizin hükümetle alakası olmadığını öne sürdü. Esad, bunun yanında 6 yıldır devam eden iç savaşı görmezden gelerek Suriye’de iç savaşın olmadığını öne sürdü.

Suriye’de 6 yıldır devam eden iç savaş nedeniyle yüz binlerce insan hayatını kaybetti. Bir o kadarı sakat ve evsiz kaldı. Milyonlarca Suriyeli Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde mülteci olarak yaşamak zorunda kaldı. Suriyelilere en büyük destek ise Türkiye’den geldi. Türkiye mülteci kampları kurarak mağdur olan milyonlarca Suriyeliye ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Bunun yanında Suriyelilere çalışma izni verildi. Türkiye’nin bir çok şehrinde 81 ilde Suriyelileri görmek mümkün ve pek çok işyeri de Suriyelileri istihdam ediyor.

Öte yandan Suriye’de yaşanan iç savaş da yeni bir boyut kazandı. Terör örgütleri ülkenin içinde cirit atıyor. ( PYD, İŞİD, El Nusra vb.) Bunun yanında Amerika Birleşik Devletleri ( ABD) ve Rusya da ülke içinde operasyonlar yapmaya devam ediyor.