Sınavlar

PMYO Sınavı Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi Yaptığı Açıklamaya Göre Polis Meslek Yüksek Okulu Eğitim Sonucunda Sınav Sonuçlarını Açıkladığı Duyurusunda Bulundu.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafında yayınlanmış olan duyuru ile Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Yüksek okulu ( PMYO ) Eğitim sonucu sınav sonuçlarını açıkladığını sitesinde yayınladı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 01 Mart 2016 Salı günü PMYO ( Polis Meslek Yüksek Okulu ) eğitim sonucunda sonuçların açıkladığını belirtti. Polis Akademisi Başkanlığı 25 Şubat 2016 Perşembe günü Gölbaşı / Ankara Kampüsünde yapılmış olan  PMYO ( Polis Meslek Yüksek Okulu ) eğitimi sonrasında sınav yapmıştır ve eğitim sonrası yapılan sınav için sonuçları ise 1 Mart 2016 Salı günü açıklamıştır.

25 Şubat 2016 Perşembe günü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılmış olan PMYO ( Polis Meslek Yüksek Okulu ) eğitim sonrasında yapılmış olan sınava giren adaylar Polis Meslek Yüksek Okulu ( POMEM ) Eğitim sonucu yapılan sınavın sonuçlarını Polis Akademisinin resmi  internet sitesi adresinden sonuç açıklama bölümüne girerek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numaraları ile giriş yaparak öğrenebilirler.

Sınava Başvuran Adaylar için istenen belgelerin bir kısmı aşağıda yer almaktadır ;
a ) Adaylar başvuru anında Nüfus Cüzdanlarını göstermek zorundadır.
b ) Sınav Başvuru dilekçesi
c ) Adayları Sağlık Bilgilendirme Formu
d ) Başvuru ücretinin banka şubesinden yatırılması koşulu vardır , ücretin ödendiğine dair belge
e ) Son bir yıl içerisinde çekilmiş olan dört adet biyometrik fotoğraf