Akademik Personel

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 5 Akademik Personel Alacak

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 5 Akademik Personel Alacak. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü 5 akademik personel alacağına dair duyuru yayınladı.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi aşağıda belirtilen birimlere akademik personel alımı yapacağını duyurdu.

  • İLAHİYAT FAKÜLTESİ  (İslam Mezhepleri Tarihi) Maturidilik konusunda akdemik çalışmaları olan 1 profesör alımı
  • İLAHİYAT FAKÜLTESİ  (İslam Tarihi )  İlk Dönem İslam Tarihi Sosyal Hayat konusunda çalışmış olan 1 YRD.DOÇ alımı
  • FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ (Analitik Kimya) Lazer Atomik Floresans Tekniği ile Eser Element Analizi konusunda akademik çalışmaları olan 1 profesör.
  • FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ (Yakınçağ Tarihi) Osmanlı Devlet’inde Maraş’ta Faaliyet Gösteren Medrese ve Buk’alar konusunda çalışmış olan  1 Yrd.Doç 
  • TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU (İnşaat Teknolojisi)  Uçucu Kül Esaslı Geopolimer Beton konusunda çalışmış olan 1 Yrd.Doç

Yardımcı Doçent Kadrosuna yapılacak olan başvuruları ilgili birimlere şahsen, Profesör Kadrosuna olan başvurular ise Personel Daire Başkanlığına yapılacaktır.

2 Mart 2016 tarihinde yapılan personel alım duyurusuna başvurular için son tarih 16 mart 2016 olarak belirlenmiştir.

Yardımcı Doçent kadrosuna yapılacak olan başvurularda merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alınmış olsa bile, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince Sütçü İmam Üniversitesi ayrı bir sınav daha yapacaktır. Personel adayları hangi dilden sınava gireceklerini dilekçelerinde belirtmek zorundadır.

Adaylar başvuru formunu Kahramanmaraş Sütçü İmam üniversitesi resmi web sayfası olan :http://www.ksu.edu.tr ‘den edinebilirler.