Öğretmen

Terör Örgütüne Katılan Öğretmen Öldürüldü

2015 Yılının Şubat ayında Milli eğitim Bakanlığı tarafından Lice Ahmet Toprak Çok Programlı Lisesi‘ne çoğrafya öğretmeni olarak ataması yapılan  Erdal Tekin isimli öğretmenin pkk’lı olduğu ortaya çıktı. Lice’den Diyarbakır’ın sur ilçesine geçen ve orada güvenlik güçleriyle girdiği çatışma sonucu öldürülen

Erdal Tekin’in uzun süredir Pkk ile ilişkilerinin olduğu ve bunun çevresi ve arkadaşları tarafından bilindiği iddaa ediliyor. ‘Zana Andok’ Kod adını kullanan Erdal Tekin Şubat ayında ataması gerçekleşti , mayıs ayında ise pkk saflarına katıldı. ‘Zana Andok’ Kod adlı teröristin ağustos ayına kadar devletten öğretmen maaşı alması ise çok büyük tepkiler çekmeye başladı. Olayın duyulmasının hemen ardından okul yönetimine soruşturma açıldı. Bir kişinin hem  terörist aynı zamanda devletin maaşlı memuru olması kafalarda bir çok soru işareti bıraktı.

Erdal Tekin’in Lice’de coğrafya öğretmenliği yaptığı sıralarda öğrencilerle olan ilişkileri ve pkk sempatizanlığını öğrencilere aşılamaya çalışıp çalışmadığı ise tam bir muamma. Milli Eğitim Bakanlığı‘nın öğretmen atamalarında kullandığı soruşturma politikalarını gözden geçirip , geçirmeyeceği ve bu konu hakkında duyuru yapıp yapmayacağı ise şu an bilinmiyor.

Kamu içerisinde pkk gibi bir çok terör örgütüne sempati besleyen bir çok personel olduğu aslında uzun zamandır biliniyor. İstihbarat ve diğer güvenlik birimleri bakanlıkları bu konularda uyarmıyor mu? soruları vatandaşın aklını kurcalıyor.

Kamupersoneli.net olarak MEB tarafından atanan ve terör örgütüne bulaş bu olayı araştırmaya ve siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.