Personel Alımı

Kamu İhale Kurumu 13 Bilişim Personeli İstihdam Edecek

Kamu İhale Kurumu yayınladığı ilan ile sözleşmeli 13 bilişim personeli alınacağını duyurdu. İlana başvurular  7 mart 2016 tarihinde başlayacak ve 18 mart 2016 tarihinde mesai bitiminde son bulacaktır.

KAMU İHALE KURUMU sözleşmeli bilişim personeli ilanına başvuracak adaylar için yapılan duyurudu;

Adayların sınava katılabilmek için; Kurumun resmi internet sitesinde (www.ihale.gov.tr) yer alan “Kamu İhale Kurumu Sözleşmeli Bilişim Personeli Giriş Sınavı” modülü içindeki “Sınav Başvuru Formunu” tam ve eksiksiz olarak doldurduktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle yukarıda istenen belgelerle birlikte Kamu İhale Kurumu İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:186 06520 Balgat/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen gün ve saate kadar Kuruma ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
Kaynak : http://www.ihale.gov.tr/

SINAV YERİ VE TARİHİ
Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:186 Balgat/Ankara adresindeki Kamu İhale Kurumu hizmet binasında 04-05-06 Nisan 2016 gerçekleştirilecek olan sınava kurum tarafından herhangi bir giriş belgesi gönderilmeyecek ,  sınava girmeyi hak kazanan personel adaylarına kurumun resmi web sayfasından sınav girişi hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Yapılan sınavda adayların başarılı sayılabilmeleri için en az 70 puan almaları gerekmektedir.Yapılan sınavda 100 üzerinden 70 puan üzeri başarı sağlayan  personel adayları aldıkları puana göre sıralanacak  ilan edilen pozisyona göre istihdam edilecektir.

KAMU İHALE KURUMU SÖZLEŞMELİ PERSONELİ ALIMI İSTİHDAM EDİLECEK POZİSYONLAR

Ekip Lideri , Yazılım Mimarı, Uygulama Geliştirme Teknik Lideri, Kıdemli Uygulama Geliştirici, Uygulama Geliştirici pozisyonlarına KAMU İHALE KURUMU tarafından 13 sözleşmeli personel sınav sonuçlarına göre istihdam edilecektir.

Personellerde aranılan en önemli özellik ise mesleki tecrübe en az 3 yıllık mesleki tecrübesi olmayan adayların sınava alınmayacağı duyuruda belirtiliyor.

Mesleki tecrübe şartları ise şu şekilde ;

Ekip lideri : 8 Yıl Mesleki Tecrübe
Yazılım Mimarı, Uygulama Geliştirme Teknik Lideri, Kıdemli Uygulama Geliştirici : 5 yıllık mesleki tecrübe
Uygulama Geliştirici : 3 Yıllık mesleki tecrübe ön şart olarak kurumun yaptığı personel alım ilanında göze çarpıyor.

Personel istihdamında aranan özellikler ve daha fazlasını kurumun resmi web sayfasından öğrenebilirsiniz.