Gündem

SGK Personeli Kan Verdi!

Sosyal Güvenlik Kurumu , Türk Kızılayı  tarafından toplumda kan verme bilincinin artırılmasına destek olmak, gönüllü kan bağışçılarının artmasını sağlamak amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu Binasında bir çok personelin ve kurum başkanı  Dr. Selim Bağlı ‘nın katılımıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi.  Kan Bağışı kampanyasına  Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut ve Kurum personeli de katıldı.

Türk Kızılay’ı kan bağışı kampanyasının açılında konuşan  Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr.Selim Bağlı kan verme kampanyalarının önemine, Türk milletinin hassasiyetine, ve Türk Kızılay’ın tarihi önemine vurgu yaptı.

SGK Başkanı Dr.Selim Bağlı: “Türk Kızılay’ı Türk Milleti’nin Vicdanıdır”

Yapılan anlamlı etkinliğin öneminden bahseden SGK Başkanı Dr. Selim Bağlı “Kızılay, Türk Milleti’nin vicdanıdır. Kızılay’ı Kurtuluş Savaşı’nda, Erzincan’da yaşanan bir depremde, soğukta kalmış kimsesizlerin üstüne battaniye örterken, hastane önünde kan bulmak için mücadele veren hasta yakınlarının yanında görüyoruz” dedi.

Kurum olarak Kızılay’la yapılan işbirliğinden oldukça memnun olduklarını ve gururlu olduklarını belirten Dr.Selim Bağlı  28 bin personeliyle vatandaşa sürekli hizmet sunan SGK’nın Türk milletinin vicdanı Kızılay ile olan işbirliğini sürdüreceğini dile getirdi.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI Dr. Selim Bağlı Kampanya kapsamında kan bağışında bulunan ve bulunacak herkese teşekkür etti ve konuşmasına “Hem millet olarak de hem Kurum olarak Kızılay’a kan vermek vatana hizmettir, bir insanlık görevidir. Kan bağışı, aslında bütün insanlarla ortak olduğumuzu, diğerlerinin derdiyle dertlendiğimizi gösterir, bizlere insan olduğumuzu hatırlatır” dedi.

Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut ise bu kampanyayı düzenlenmesinde emeği geçen başta SGK başkanı Dr.Selim Bağlı ve çalışanlarına teşekkür etti.

Özellikle kış aylarında kan bağışının çok önemli olduğunu ve kış aylarında kan ihtiyacının oldukça yükseldiğini vurgulayan Kadir BULUT 
“Özellikle kışın kan bağışlarında azalma oluyor. SGK gibi önemli kurumlarımızın katkıları bizim açımızdan önem ifade ediyor” dedi.

Konuşmalar sona erdikten sonra Kızılay’a sürekli olarak gönüllü kan bağışında bulunan SGK kurum başkanı Dr. Selim Bağlı’ya Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Kadir BULUT tarafından madalya verildi.

Sizlerde Kızılay’a gönüllü kan bağışında bulunabilir.Bir hayata umut olabilirsiniz.Unutmayın Kan vermek hem sağlık açısından hemde başkalarının hayatları açısından çok ama çok önemli olabilir.Bu yüzden Kızılay’ın kan bağış çadırlarına uğrayarak yada Kızılay iletişim merkezini arayarak konu hakkında detaylı bilgi edinebilir, Bir hayata umut ve mutluluk ışığı olabilirsiniz.