Gündem

Genel Kurmay Başkanlığı Açıklama Yaptı

Genel Kurmay Başkanlığı bölücü terör örgütüne karşı sürdürülen operasyonlar hakkında kamuya bilgi vermeye devam ediyor.Az önce Genel Kurmay Başkanlığı resmi web sayfasından yapılan duyuru ise yürekleri dağladı. 1’i asteğmen 3 kahraman askerimiz şehit düştü.Ayrıca girilen çatışmada 8 bölücü terörist öldürüldü.

Genel Kurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Mardin’in Dargeçit ilçesinde pkk’lı teröristlerle girilen çatışma sonucu 3 kahraman askerimiz şehit oldu.Ayrıca girilen çatışmada 8 terörist öldürüldü.

Mardin Dargeçit ilçesinde bir süredir devam eden operasyonlardan şehit haberleri gelmeye devam ediyor.8 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon sırasında 1 ‘i asteğmen , 3 kahraman askerimiz şehit düşmüştür.

Haber kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre bölgede geniş çaplı operasyonlar devam ediyor. Diğer çatışma bölgelerindeki operasyonlar başarıyla devam ederken , Sur ve Lice’de teröristlerin nereye saklanacağını şaşırdıkları cani pkk’lıların çaresizlik içerisinde oldukları belirtildi. 

Genel Kurmay başkanlığı operasyonlarla ilgili resmi web sitesinden ve medya aracılığı ile kamuyu bilgilendirmeye devam ediyor.Mardin Dargeçit ilçesinde girilen çatışmayla ilgili de resmi web sitesinden bir açıklama geldi. 1’i  Asteğmen ,3 kahraman askerin şehadet haberi Genel Kurmay Başkanlığının resmi web sitesinden şu şekilde duyuruldu ;

​”02 Mart 2016 Çarşamba günüMardin ili Dargeçit ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Söz konusu çatışmada, bölücü terör örgütü mensubu sekiz terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.”