Askeri Personel

TSK Personel Alım İlanları Artık İŞKUR 'da Yayımlanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü ile TSK bünyesindeki görev olanakları ve personel istihdamına yönelik ilanlar, İŞKUR sisteminde yer alacak.

TSK ile İŞKUR İstihdam İçin Ortak Çalışacak


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, bakanlık ile Milli Savunma Bakanlığı arasında, iş ve meslek seçimi aşamasında olan vatandaşa askerlik mesleğinin tanıtılması ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile İŞKUR arasında personel istihdamı kapsamında ortak faaliyetlerin yürütülmesi ve iş birliğinin geliştirilmesine yönelik protokol imzalandı.

İş birliği kapsamında, TSK bünyesindeki görev olanakları ve personel istihdamına yönelik ilanlar, İŞKUR sisteminde yer alacak.

İş Arayanlara Toplu Mesaj Gönderilecek


Protokole göre, TSK’ya personel istihdamına yönelik başvuru ilanlarında belirtilen nitelikte iş arayanlara İŞKUR tarafından başvuru süresince toplu mesaj gönderilecek. İş ve meslek danışmanları, iş ve meslek seçim aşamasında olan kişilere TSK’da personel istihdam statüleri, özlük hakları gibi alanlarda bilgi verecek.

İş birliği kapsamında, terhislerine iki ay veya daha kısa süre kalan erbaş ve erlere söz konusu meslek danışmanları tarafından “İş Arama Becerileri Eğitimi” verilecek. TSK’nın afiş ve broşürlerinin İŞKUR’un ilan panolarında gösterimi ve İŞKUR tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen “Meslek Tanıtım Günleri”nde askerlik mesleğinin tanıtımı için TSK tarafından personel desteği sağlanacak.

İş arayan şehit ve gazi yakınlarına da istekte bulunmaları halinde, iş ve meslek danışmanlığı hizmeti konusundaki bilgilendirmeler evlerinde ya da belirlenecek uygun bir ortamda sunulacak. 

AA

Kamupersoneli.net