Akademik Personel Alım İlanları

Akdeniz Üniversitesi Uzman Personel Alımı

Akdeniz Üniversitesi 2 Haziran 2016 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda Akdeniz Üniversitesi kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 1 uzman personel alımı yapacağını duyurdu.

İlana başvurular 2 Haziran 2016 tarihinde başladı. Başvuru yapacak olan adayların başvurularını 16 Haziran 2016 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İlanın detayları şöyle;

Genel Şartlar

1- ­657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2- ­Ögretim üyesi dışındaki ögretim elemani kadrolarina yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak

3­- Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

4­- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

5­- Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. 

Unvan Şartlar
 

1- ­En az tezli yüksek lisans mezunu olmak veya lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübeli olmak gerekir.

2- ­Lisans mezunu olunan alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.