Personel Alımı

Enerji Bakanlığı 65 Uzman Yardımcısı Başvuruları Sona Eriyor(Son Başvuru Tarihi 3 Haziran)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 65 Uzman Yardımcısı sınav başvuruları sona eriyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Uzman Yardımcısı alımı başvuruları için son güne gelindi. İlgili personel alımına dair sınav ilanı Devlet Personel Başkanlığı (DPB) Resmi İnternet sitesinde yayımlanmıştı.

Hangi Bölüm Mezunları Başvuruda Bulunabilir?

Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği , Petrol Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği , Çevre Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği , Enerji Sistemleri Mühendisliği , Endüstri Mühendisliği , Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği , Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği , İktisat, Ekonomi, İşletme, Maliye , Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası ilişkiler ve Avrupa Çalışmaları, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi, İstatistik ve Hukuk mezunu 8.9. dereceden toplam 65 adet Enerji ve Tabi Kaynaklar Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Uzman yardımcılığı giriş sınavı 20 Haziran – 1 Temmuz 2016 tarihleri arasında Bakanlığın merkez binasında bulunan Personel Dairesi Başkanlığı’nda yapılacak.