Ekonomi

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Sanal Hesap Tanıtıldı

 Türk Ekonomi Bankası (TEB), yeni ürünü “Sanal Hesap” ile bankacılık sektörüne bir nakit yönetim ürünü daha sunuyor.


Banka tarafından yapılan açıklamada, yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren kurumsal bankacılık müşterileri için tasarlanan TEB Sanal Hesap, tek bir hesaba farklı müşterilerden gelen ödemeleri müşteri bazında ayırarak raporluyor. 

TEB Sanal Hesap, Türk lirası veya yabancı para cinsinden gelen tahsilat bedellerinin göndericisinin veya nihai alıcısının otomatik tespitine imkan tanırken, muhasebe sistemi entegrasyonuyla da otomatik muhasebeleştirilmesine olanak sağlıyor.

Firmalara operasyonel kolaylık ve hız kazandıran TEB Sanal Hesap, düşük maliyet, verimlilik ve etkin risk yönetimi imkanı sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEB Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gülümser Özgün Henden, kurumsal firmaların nakit yönetiminde sektörde bir ilke imza attıklarını kaydetti.

Firmalara hızlı, kolay ve en verimli şekilde nakit yönetimi sağlayan TEB Sanal Hesap’ın, sektörde benzeri görülmeyen bir bankacılık hizmeti olduğunu belirten Henden, şunları ifade etti:

“Müşterilerimizin iş akışlarını daha kolay ve verimli hale getirmek için hazırladığımız bu ürünle artık hangi müşteriden ne kadar tahsilat yapıldığı anında görülecek, otomatik olarak muhasebe sistemlerine işlenerek firmalar çok önemli bir operasyonel hız kazanacak. Yurt içi ve yurt dışında özellikle ilaç, gıda ve dağıtım alanında faaliyet gösteren ve çok sayıda alıcısı olan firmalar, TEB Sanal Hesap’tan avantaj sağlayacak. Firmalar tahsilatlarını takip etmek için birden fazla hesap kullanmak yerine artık sadece TEB Sanal Hesap ile daha verimli çalışacak ve farklı hesapları kullanmanın operasyonel yükünden kurtulacak.”

Kamupersonelinet – AA