Gündem

Bülent Arınç 2 Sene Öncesine Göre Çok Farklı Konuştu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “anayasa mahkemesinin kararına saygı duymuyorum” demeci politikada yer işgal etmeye devam ediyor.Çeşitli politikacılar Cumhurbaşkanının tutumunu desteklerken eski dosttan kötü haber var.Eski Başbakan Yardımcısı , Ak Parti hükümet, Sözcüsü Bülent Arınç “12 üyenin çok doğru karar verdiğini düşünüyorum ve onları candan tebrik ediyorum. AYM kararları, istesen de istemesen de herkesin kabul etmesi gereken kararlardır.” dedi.

Gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül‘ün Anayasa Mahkemesi Kararıyla tutuklu bulundukları hapishaneden serbest kalmalarının yankıları devam ediyor.Bu sefer eski hükümet sözcüsü ve başbakan yardımcısı Bülent Arınç isim vermeden karara saygı duygumadığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Anayasa Mahkemesinin kararlarını her TÜRKİYE CUMHURİYETİ vatandaşının kabul etmesi gerektiğini hatırlattı. Bir süredir medyada hükümetin politikalarını eleştirme meyilinde olan Eski Ak Parti Hükümet Sözcüsü Bülent ARINÇ 2 sene önce Twitter’ın tekrar erişime açılması kararını veren ANAYASA MAHKEMESİ‘ni eleştirmiş ve şöyle demişti ; 

“Yüksek mahkemenin Twitter ile ilgili kararı yanlıştır ve düzeltmesi gerekir. Anayasa Mahkemesi durumdan vazife çıkarmıştır. Her karar eleştirilebilir, Anayasa Mahkemesi kararları da olsa.”

Bülent ARINÇ ve Abdullah GÜL parti mi kuruyor?
Arınç’ın ve Abdullah Gül’ün yeni bir parti kuracağı dedikoduları ise bu aralarda meclisin kulislerinde sık sık dile getiriliyor.Meclise yakın kaynaklarımızdan aldığımız bilgilere göre şimdilik böyle bir çalışma bulunmuyor.Fakat hem eski Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL  hemde Eski Ak parti Hükümet Sözcüsü Bülent ARINÇ hükümeti yer yer eleştirmeye başladı.