Personel Alımı

KYK Sözleşmeli Memur Alıyor Mu?

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU’nun bu sene 1403 adet lisans mezunu sözleşmeli memur alacağı konusundaki dedikodular şimdilik doğrulanmadı. Şubatta açıklanması kyk tarafından açıklanması beklenen yurt yönetim personeli alımları mart ayına girmemize rağmen açıklanmadı.

Çeşitli kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre mart ayı içerisinde yani meclisin bütçe oylaması sona erdikten sonra KYK tarafından bir duyuru yapılabilir.KYK’e bağlı bazı yurtlarda personel açığı olduğu ve bu açığı 1408 kişilik sözleşmeli memur alımı yaparak kapatmak istediği düşünülüyor.2016’nın Şubat ayı içerisinde YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU (KYK) personeli için düzenlenen bir seminerde personel daire başkanının bu konuda bir çalışma yürüttüğünü açıkladığı söyleniyor.

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU‘nun  memur alımlarını yeniden Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanları üzerinden gerçekleştireceği düşünülüyor. Meclise yakın haber kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre 10 mart’ta TBMM‘nin bütçe tasarısı oylaması var bundan önce herhangi bir başvuru yada sözlü mülakata çağırma durumunun olmadığı ancak meclis bütçe tasarısının kabülünden 2-3 ay sonra KYK‘nin alım yapabileceği söyleniyor.

Çeşitli Bakanlıklar ve Kurumlarda sözleşmeli memur ve işçi alacaklarını medyaya duyurmuş, fakat herhangi bir resmi duyuru gelmemişti. Bu bakanlıklar ve kurumlarında meclis oylaması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın tasarıyı kabul etmesini bekledikleri belirtiliyor. KYK sözleşmeli memur alıyor mu ? KYK sözleşmeli personel alacak mı? gibi sorular cevabını TBMM‘nin  bütçe çalışmaları sona ermeden cevap bulacağa benzemiyor.

Kamupersoneli.net / ÖZEL HABER