Ekonomi

Yeni Toyota Corolla Haziran Ayında Türkiye'de

  2016’da üretiminin 50. yılını kutlayan Toyota Corolla yenilendi. Yeni model, bu ayın son haftasında Türkiye yollarında olacak.


Toyota açıklamasına göre, dünyada tüm zamanların en çok tercih edilen otomobili olan Corolla yenilendi. Daha premium ve daha prestijli bir görünüme kavuşan yeni Corolla haziran ayının son haftası itibarıyla Türkiye yollarına çıkacak.

Toyota ürün gamının en popüler aracı olmayı sürdüren ve 1966 yılından bu yana 150 ülkede 44 milyondan daha fazla satış adedine ulaşan Corolla, Toyota’nın toplam global satışlarının da yüzde 20’sini oluşturuyor. Güçlü tasarım ve üstün kaliteyi daha fazla ön plana taşıyan yeni Corolla, Toyota’nın Under Priority ve Keen Look tasarım dilini kullanarak yeni bir ön yüze kavuştu.

Yeni Corolla, D segment araç görünümünü, sunduğu daha geniş ön alt ızgara, yeni tampon tasarımı ve yenilenmiş bagaj üstü krom detayı ile kuvvetlendirdi. Dış tasarımında yeni LED farlar, LED ışık çizgisi, LED arka stop lambaları ve karartılmış arka ve arka yan camlar ile kapı kollarındaki yeni krom detaylar prestij algısını üst seviyeye taşıdı.

Yeni Corolla’nın kabininde ise yalnızca araç içi teknolojik özelliklere değil, aynı zamanda premium algısını artıran önemli iyileştirmelere de imza atıldı. Kabinde yapılan kapsamlı düzenlemeyle birlikte yenilenen özellikler arasında, sportif klima paneli, 7 inçlik Toyota Touch 2 dokunmatik ekran ve 4,2 inçlik renkli (TFT) çok fonksiyonlu ekran yer alıyor.

Ayrıca yumuşak doku malzemeler, saten krom detaylar ve lake siyah kaplamalar iç kabin dizaynında sofistike görünümü güçlendirdi. Benzinli modellerde geliştirilmiş yeni nesil Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HAC3), Yeni Corolla’da bir diğer özellik olarak sunuluyor.-“35 bin Corolla satışı hedefliyoruz”Açıklamada görüşlerine yer verilen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, şunları kaydetti:

“2013 yılında 11. neslini piyasaya sunduğumuz Corolla, şimdi çok daha prestijli bir otomobil haline geldi. 50 yıl önce otomotiv dünyasına merhaba diyen Corolla, bugün artık bir efsane. Hiçbir otomobil modeli Corolla’nın yakaladığı başarıya ulaşamadı. Yeni Corolla, Türkiye’de de yükselen hedeflerimize ulaşmada anahtar rol oynayacaktır. 2016 yılında toplam 35 bin Corolla satışı hedefliyoruz.

Yeni Corolla kıyasıya bir rekabetin yaşandığı otomotiv pazarında yerini alacak ve itici gücümüz olmaya devam edecek. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de 34 bin 961 adetlik satışla filo hariç en çok tercih edilen model olan Corolla ile perakende pazarında yine birinci olmayı hedefliyoruz. Türkiye’de de üretilecek olan Corolla, yerlilik oranının yüksekliği ile filo pazarında da çok daha fazla tercih edilmeye başladı. Özellikle kamu alımlarında dikkat çekici bir seviyeye ulaştık.”

Türkiye’de ki Corolla araç parkının 400 bin olduğunu ifade eden Bozkurt, Corolla’nın yıllık ortalama satışının 1990’lı yıllarda 14 bin civarındayken bugün 35 bin adetlere çıktığını vurguladı. Bozkurt, “Önümüzdeki seneden sonra konjonktürel bir sorun olmazsa Corolla 40 binler bandına ulaşacaktır.” ifadesini kullandı.-Toyota’dan yeni hizmet: “Rent A Toyota”Toyota’nın tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hizmet ağını genişletmeye büyük önem verdiğini belirten Bozkurt, Türkiye’deki tüm Toyota bayilerinde araç kiralamaya olanak veren “Rent A Toyota” sistemini başlattıklarını kaydetti. Bozkurt, Rent A Toyota ile ilgili şu bilgileri verdi:

“KOBİ’ler ve kurumsal müşterilerimiz bu yeni sistemle tüm bayilerimizden araç sayısına bakılmaksızın en avantajlı fiyatlarla isterlerse 1 araç bile kiralayabilecekler. Özellikle büyük kentlerde işleyen kiralama sistemini Türkiye’nin hemen her kentine yayan Toyota, bu sistem ile özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için çözüm ortağı olacak.

En uygun fiyat avantajını müşterilerine sunacak olan bu sistem ile kurumsal müşteriler kısa sürede kolayca kiralama yapabilecekler. Bugüne kadar Xchange by Toyota ve Toyota Finans sistemleriyle müşterilerine farklı yenilikler sunan Toyota, Rent a Toyota ile de müşterilerine büyük avantajlar sağlayacak.”

Kamupersoneli.net – AA