Sınavlar

2016 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınavına Girecekler Dikkat

 Arabuluculuk Sınavı İçin Son Günler Adalet Bakanlığı arabuluculuk sınavı ne zaman yapılacak?  Adalet Bakanlığı’nın Arabuculuk sınavı için başvuru işlemleri 21 Nisan 2016 tarihinde başlamış ve 17 Mayıs 2016 tarihine kadar devam etmişti.


Arabuluculuk Sınavı 5 Haziran Pazar Günü Yapılacak

17 Mayıs 2016 tarihinde son başvuruların alınmasıyla birlikte, adaylar sınav günü için hazırlıklara başladı. Adalet Bakanlığı tarafından Arabuculuk sınavı için yapılan duyuruda sınavın 5 Haziran 2016 tarihinde yapılacağı ve 2 Saat 30 dakika süreceği ilan edilmişti.

Sınav Ücreti Çok Fazla Dediler

Arabuluculuk Sınavı için adaylar 125 TL’lik sınav ücreti hakkında oldukça büyük tepkiler göstermiş, söz konusu sınav için alınan ücretlerin çok fazla olduğunu dile getirmişti. 

2016 Arabuluculuk Sınav Giriş Belgesi

2016 Arabuluculuk sınavına girecek adaylar sınav giriş belgesini ” http://mobis.atauni.edu.tr/arabuluculuk/” adresinden temin edebilirler. Sınava girecek adaylar yanlarında nüfus cüzdanı, nüfus cüzdanı, süresi geçerli pasaportu, hâkim ve savcı kimliği, noter kimliği ve avukat kimliğini getirmek zorundadır. Söz konusu belgeleri yanında getirmeyen adaylar sınava alınmayacaklar. Sınav için gerekli olan kurşun kalem, silgi , kalemtıraş gibi gereçler sınav merkezindeki görevlilerce adaylara temin edilecektir.

Adalet Bakanlığı haberleri, gündemden son dakika haberleri, ekonomi haberleri ve çok daha fazlası kamu haberleri merkezi kamupersoneli.net adresinde.

Kamupersoneli.net | Ankara