Eğitim

Sağlık Bakanı Akdağ , Bilkent Lisesi Mezuniyet Törenine Katıldı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Özel Bilkent Lisesi’nde düzenlenen mezuniyet törenine katıldı.


Akdağ, törende yaptığı konuşmada, okulun kurucusu Prof. Dr. İhsan Doğramacı’nın ülkeye birçok hizmetleri dokunduğunu belirterek, kendisine Allah’tan rahmet diledi.

İhsan Doğramacı’nın yüksek değerde bir demokrat olduğunu belirten Akdağ, “Yıllarca bu ülkede kılık kıyafet noktasında sıkıntı yaşandı. Özellikle başörtüsü konusunda bu sıkıntılar yaşandı. O dönemde bu zulmü sürekli olmasa da geçici olarak sonlandıran kişi İhsan Doğramacı’dır. Üniversitelerdeki kılık kıyafetle ilgili disiplin maddesini yönetmelikten tamamen çıkarmıştır. Şu andaki yönetmelikte bir disiplin maddesi yoktur.” diye konuştu.

Bakan Akdağ, daha sonra okulda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. 

Mezuniyet töreninde, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Doğramacı, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt da hazır bulundu.

Bakan Akdağ, mezuniyet töreninin ardından, AK Parti İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Nida Metinler ile AK Parti Palandöken İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bahadır Arazoğlu’nun nişan törenine katıldı.

Kamupersoneli.net – AA