Eğitim

AÖF Kredi Kartı Sorunu Hala Çözülemedi

AÖF öğrenci kaydını yenilemiyorum !, AÖF Kredi kartı ile ödeme yapamıyorum! gibi sorunlarınız varsa korkmayın yalnız değilsiniz.
Öğrenciler AÖF yönetimine çok kızgın. Bir çok öğrenci kayıt yenileme işlemlerini henüz gerçekleştiremedi. Bazı öğrencilerin Kredi Kartından yapılan ödemeler AÖF’e ulaşmadı ve kayıtlar hala yenilenemedi.
Çeşitli sosyal medya organları ve forumlarda günlerdir AÖF’ün ödeme kabul etme sistemi eleştiriliyor.Sorun hala çözülmedi.Öğrenciler kayıt ücretini internet üzerinden yatıramadıklarından yakınırlarken AÖF cephesinde ise hala kalıcı bir çözüm üretilmiş değil.

Çeşitli forum ve sosyal medya sitelerinde AÖF ‘ün kayıt yenileme ücretiyle ilgili sorunlar sık sık dile getiriliyor.Bir çok öğrenci AÖF’ün ödeme sisteminden kredi kartıyla ödeme yaptıklarını fakat ödemenin kendilerinden çıkmasına rağmen AÖF’ün kayıt ücretinin yatırılmadığını dile getirdiğini söylüyor. Bankalar ise ödemenin kesinlikle bankadan çıktığı ve karşı tarafa ulaştığını söylüyor.Öğrenciler paraların nerede olduğunu ve kayıtlarının neden yenilenmediğini merak ediyor.AÖF öğrenci kaydı yenileme sistemindeki kredi kartı ile ödeme seçeneği yaklaşık 10 gündür öğrencilerin canını sıkıyor. 

Öğrencilerin bazıları ödeme sayfasına bile ulaşamamış durumdalar. AÖF öğrencilerinden bir çoğu 3-4 gündür ödeme sayfasına ulaşamadıklarından yakınıyorlar. Ödeme sayfasına ulaşan öğrencileri ise bir başka süpriz bekliyordu 

“Ödeme işleminiz iptal olmuştur .Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz anasayfaya yönlendiriliyorsunuz.” 

Bazı öğrenciler ise ödemelerinin iadesini isteyip gerekli mecralara yönetimi şikayet edeceklerini dile getiriyorlar.Bir kaç uzmana göre ödemeler gerçekten bankadan çıkmış fakat AÖF’ün hesabına yansımamış.Bazı alışveriş siteleri müşterileride bu tür sorunlarla sık sık karşılaşıyor.Müşterinin kartından çekilen miktar MERKEZ BANKASI‘nda askıda kalıyor.Bir süre sonra karşı tarafa iletiyor.Yoğunluk sebebiyle bu tür şeylerin olabileceğini belirten bilişim uzmanları sorunun kısa zamanda çözülmesi gerektiğinide vurguluyor.Bazı AÖF kayıtlı öğrenciler ise sosyal medyada artık kayıt yenilemeyeceklerini dile getiriyorlar. Bu durum karşısında en mantıklı kararın Banka Şubesinden Ödeme yapmak olduğu vurgulanıyor.Bakalım AÖF bu ödeme sorununu kısa zamanda çözebilecek mi?

Kamupersoneli.net / ÖZEL HABER