Gündem

Aile Bakanı Sayan Kaya'dan İzdivaç Proğramlarına İlişkin Kritik Açıklama!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı görevinde bulunan Fatma Betül Sayan Kaya televizyon proğramına katılara evlilik proğramlarıyla alakalı olarak detaylı açıklamalarda bulunarak yanlışların farkına varılmasını ifade etti.

AİLE DEĞERLERİ ZARAR GÖRÜYOR

Bu programlara ilişkin bakanlık tarafına bir hayli şikayet geldiğini ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı;

“Aile değerlerine zarar veriyor’ diye şikayetler geliyor. ‘Ceza verilsin’, ‘kaldırılsın’ diyorlar.Bu konuda kamuoyu baskısı oluşmalı. ABD’de sivil toplum kuruluşları var, onları baskı oluşturuyor. Bizde de bunlar olmalı. Ben cezadan yana değilim, toplum değerleri doğrultusunda TV yöneticilerinin de bunu görerek gerekeni yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Yaptırımlar olmalı ama ceza değil” dedi.

CİNSEL İSTİSMAR

Bebeklere cinsel istismar olaylarıyla alakalı olaran açıklamalarda bulunan Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, bu konuda TV yöneticileriyle gelecek günlerde bir araya geleceklerini ifade etti.

Çocuk yaşta yapılan yasa dışı evlilikler ve çocuklara yönelik cinsel istismarların toplumun kanayan yarası ifadesiyle nitelendiren  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, bu konuyu eğitimlerle beraber aşabileceklerini ifade etti.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir