Genel

DHBT Sınavı Ne Zaman Yapılacak ?

2016 Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavı ne zaman yapılacak?  DHBT başvurular ne zaman yapılıyor? gibi sorularınızın cevabı bu haberimizde saklı. Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı 6 Kasım 2016 Salı günü yapılacak. Sınava başvurular ise ösym’nin takvimine göre şu şekilde ;

KPSS Lisans Düzeyi Başvuru:
17 Mart 2016 ve 31 mart 2016 tarihleri arasında
KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Düzeyi Başvuru:
9 Ağustos , 24 Ağustos 2016 tarihleri arasında
DHBT Başvuru:
21 Eylül 3 Ekim 2016 tarihleri arasında başvurular yapılacak. 
Yine ÖSYM’nin sınav takvimi sayfasında DHBT sınavına girecek adaylar için önemli bir duyuru yer alıyor. DHBT sınavına girecek olanlar için ;

Adayların DHBT’ye girmek için başvuru yapmadan önce öğrenim düzeyine uygun olarak KPSS başvurusu yapmaları gerekmektedir. DHBT’ye gireceği öğrenim düzeyinde KPSS başvurusunu yapmayan adayların DHBT’ye başvuruları sistem tarafından engellenecektir.

2016 Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavının sonuçları ise 17 Kasım 2016 tarihinde ÖSYM’nin sitesinden açıklanacak. 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından İmam-Hatip Müezzin Kayyum ve Kuran kursu öğretici alımı için yapılan yeterlilik sınavının yerine DHBT sınavı gelmişti. DHBT sınavıyla ilgili duyuruları kamupersoneli.net olarak siz değerli kullanıcılarımıza bildirmeye devam edeceğiz. DHBT sınavıyla ilgili ÖSYM henüz yeni bir açıklama yaptı.Sınav takvimi geçerliliğini sürdürüyor.

Bazı ziyaretçilerimiz ise18 Ekim 2014 tarihinde yapılan  DHBT sonucu herhangi bir bayan Kur’an Kursu öğreticisi atanmadığını söylüyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı bu sınavdan sonra bayan Kur’an Kursu öğreticisi atayacak mı? bilinmez.