Sağlık Personeli

Terör Bölgesinde Bulunan Sağlık Çalışanlarına Çift Maaş

Terör Bölgesinde görev yapmakta olan sağlık çalışanlarına bir maaş ödül verildiği açıklandı.
Alınan bilgilere göre terör bölgelerinde operasyonun yoğun bir şekilde devam ettiği ve sağlık çalışanlarının zor zamanlar atlattığı sebebi ile o bölgeler içerisinde  görevlerine devam etmekte olan sağlık personellerin için bir ( 1 ) maaş ikramiye verildiği dile getirildi.

Konu ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından  yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı;
” Bölgede yılmadan korkmadan sağlık hizmeti vermeye devam eden sağlık personelleri Sağlık Bakanlığı olarak yasa içerisinde yer alan bir maaşlık ödüllendirme yetkimiz varmış. Bu vesileyle onu öğrendik. Dolayısı ile onlara bu ödemeyi yaptık .” diyerek açıklamada bulundu.. 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılmış olan bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzere Sağlık Bakanlığa bağlı olarak çalışmakta olan görevlerini devam ettiren sağlık personellerinin her konuda arkalarında olunduğu da bu açıklamalardan anlaşılmıştır.

“Tehlikeli bir bölgede hizmet vermeye devam eden sağlık çalışanları için ek ödeme ile ilgili karşılaşılabilekleri bir durumu yok. Sağlık çalışanlarının beklentileride bu yönde olmamaktadır. Ambulansların ateşe verildiği kurşunlandığı ortamlar içerisinde korkmadan sağlık hizmetlerini vermeye görevlerini aksatmadan devam etmektedirler.

Tehlikeli bölgelerde çalışan kişiler manevi anlamda hiçbir ödül yoktur onlar ödüllerin en güzellerine özellerine layıktır.
Hakkari’ de bulunan bir hastanenin önünde bomba yüklü araç patlatıldı. Sur ve Cizre bölgelerinde  aile sağlığı merkezleri ve  29 ambulans tahrip oldu ve bu durumlar hemen düzeltildi.Kadın doğum ekiplerine  annenin doğumla ilgili eğitimlerinin verilmesi  gerekecek. ” şeklinde düşüncelerini kısaca dile getirmiştir. Bölge içerisinde görev yapmakta olan 14 bin uzman doktor, 8 bin pratisyen hekim , 4 bin hemşire için maaş ödenecek” diyerek yapacakları işleri kısaca açıkladı.