Eğitim

AÖF Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Detayları ve İş Olanakları

Açıköğretim Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü ile ilgili olarak, AÖF resmi sitesinde: “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Programının amacı, çalışma yaşamını sosyal politika, hukuk, ekonomi, sosyoloji, psikoloji ve yönetim gibi sosyal bilimlerin çeşitli disiplinleri ışığında incelemeyi ve bu kapsamda eğitim ve öğretim sunmayı amaçlamaktadır.” ifadeleri yer almaktadır.

Bölümden Mezun Olma Koşulları:

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Programından mezun olabilmek için 240 AKTS kredilik derslerin tümünü almak ve herhangi bir dersinizin harf notunun FF, YZ, DZ olmaması gerekmektedir. Ayrıca tüm dersleri verdikten sonra, Genel Not Ortalaması (GNO) en az 2,00 olmalıdır. Bu şartları karşılayan öğrenci bölümden mezun olma hakkı elde eder ve ‘İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Programı Diploması’ alabilir.

Lisansüstü Eğitim Olanakları:

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Programından mezun olan öğrenciler, lisansüstü eğitim alabilirler. Mezunlar yüksek lisans ve doktora yapabilirler.

Bu Bölümde Hangi Dersler Var?

Mezun Olunca İş Olanakları:

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünün iş olanakları ile ilgili olarak AÖF resmi sitesinde: ” Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, kamu ve özel sektörün personel ve insan kaynakları bölümünde istihdam olanağı bulabileceklerdir. Ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında müfettiş ya da uzman olarak istihdam edilebilirler.” ifadeleri yer almaktadır.

Kamupersoneli.net | Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir