Kamu Personelleri

MSB 135 Sivil Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı !

Milli Savunma Bakanlığı resmi sitesinde yayımladığı duyuru ile 135 sivil memur alımı başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. 16 Şubat 2017’de yazdığımız ‘Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 135 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Halen Açıklanmadı’ başlıklı haberimizde sonuçların açıklanmasının beklendiğini aktarmıştık.

Milli Savunma Bakanlığı’nın konuya ilişkin duyurusu şöyle:

” MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI VE KUVVET KOMUTANLIKLARINDA istihdam edilmek üzere alınacak 135 sivil memur için başvuru süreci tamamlandı.

Mevzuatta ve başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre başvurular; atanma şartları, kpss puanı ve tercihine göre yapılacak ön inceleme sonucunda alım ilanında sayılan; ağaç işleri teknisyeni, aşçı, boyacı-badanacı, demir kaynak teknisyeni, elektrik teknisyeni, fırıncı, iklimlendirme teknisyeni, inşaat teknisyeni, kuaför (bayan kuaförü), matbaa teknikeri, sıhhi tesisat teknisyeni, zabıt katibi kadroları için en fazla 20 (yirmi ) katı kadar aday 2016 yılı kpss puanları esas alınarak sıralamaya tabi tutulmuştur.

alım ilanında belirtilen ve yukarıda sayılan kadrolar dışındaki kadrolar için ise, atanma şartları, kpss puanı ve tercihine göre yapılacak ön inceleme sonucunda alım yapılacak kadro sayısının en fazla 6 (altı) katı kadar aday 2016 yılı kpss puanları esas alınarak sıralamaya tabi tutulmuştur. şehit, malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında, almış oldukları merkezi sınav puanına, aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puan dikkate alınır.

Ön başvuru sonucunda sıralamaya giren adayların gönderecekleri başvuru evrakları sorgulama sayfasında yayımlanmıştır.

Ön başvurusu kabul edilen adaylar, istenen belgeleri ön başvuru sonuç belgesi ile birlikte, posta/kargo yoluyla veya şahsen elden m.s.b. personel temin daire başkanlığı cebeci/ankara (posta kodu:06620) adresinde en geç 27 şubat 2017 saat 17.00’da olacak şekilde göndereceklerdir.

Adayların başvuru için gönderecekleri belgeler iade edilmeyecek ve işlem süresi sonunda imha edilecektir. bu nedenle adayların istenen belgelerin fotokopilerini göndermeleri, belgelerinin asıllarını göndermemeleri önem arz etmektedir.

Başvurular (her unvan için belirlenen şartları taşıyıp taşımadığı) gönderilen belgeler üzerinden inceleneceğinden; belirtilen süre içerisinde belge göndermeyen, istenen belgeden farklı nitelikte veya eksik belge gönderen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Belgeler üzerinde yapılan inceleme sonucunda uygulamalı sınava tabii tutulacak adaylar ile sadece mülakat sınavına girecek adaylar çağrılacaktır. ayrıca, uygulama sınavı sonrası başarı sıralamasına göre en yüksek puanlı adaydan başlamak suretiyle alım yapılacak kadro sayısının en fazla 6 (altı) katı kadar aday, ayrıca mülakat sınavına alınacaktır.

uygulamalı sınav veya mülakat tarihleri ile yerleri www.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yayımlanacaktır.

Temin edilecek unvanlarda kontenjanın tamamlanamadığı durumlarda, kpss notu yüksekten düşüğe olmak üzere ilave aday çağrılabilecektir.

Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta ile ön başvuru sonuçları tebliğ edilmeyecektir.”

Bir Yorum

  1. Ben kpss ye de girdim kpss 94 sınav sonucunuz bulunmamaktadır diyor başvurum kabul edilmemiş şöförlüğe ben 14 yaşından beri araba motor vs kullanıyorum asker de de tank zpt bmc man unimorg sürmediğim araç kalmadı gece gündüz devriye şöförüydüm hani benden iyisi varsa olsun şöför de haksızlık değilmi bu olay başvurum yapılsa elensem tamam derim ama bu şekil dw üzüldüm neyse vatan saolsun hayırlısı

  2. Benim de evraklarm hepsi tamam dı reddedilmiş pek anlam veremedim arkadaşlar eksik evrak bahanesi ne dir kii

  3. komiğime giden olay madem memlekette bu kadar yüksek puan alanlar var neden hala işsizler

  4. Taban puanları başta belirtseydinizya, o kadar insan umutlanmazdı, yazık dalga geçmeyin umudu olan insanlarla, ya 60 dersin ya 70 kpss puanı, çoğu 85 puanın üzerinde, neden başvuru yaptık biz acaba neden, bizi boşuna ımutlandırdınız Rabbime havale ediyorum sizleri.

  5. ARKADAŞLAR BENDE ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ ARABA KULLANIYORUM MERAK DİYORUM ARABAYİ KPSS PUANIMI KULLANACAK INSALLAH HAYIRLISI OLUR GERÇEKTEN İŞE İHTİYACI GERÇEKTEN HAKKI OLAN ALINIR VATAN HAİNLERİ ARTIK DEVLETİN EKMEĞİNİ YEMESİN.

  6. Vatan hayini generaller devletin ekmeğini yediler onların silahıyla onları bombaladilar ve hiç biri kpss puanıyla oralara gelmedi ırkçı söylemleri bırakın hepimiz bu ülkenin vatandaşiyız

  7. taban puan belirtselerdi basvurmazdık zaten. Kuaförüm 14 yıllık yeteneğe bakmıyolar puan önemli demekki bari uygulamada eleselerdi okadar ümit bosa çıktı

  8. 3174 kodundan türkiyede 70 puan üstü alan 2 kişi var, ama 42 kişiye evrak gönderin denilmiştir. 40 kişiyi kimler nereden buldular. neler oluyor bu ülkede, neden kimse müdahale etmiyor. herkes incelesin bu dediğimi bakın görün neler dönüyor.

  9. Ben basvurumu yaptim bende taban puanina ulasilamadiniz diyor puanim 77,6 vhki iye basvurdum 69 ile cagrilan olmus taban puanlarina baktim kim bilir neler dondu aciklamasini kendim yapaniyorum nedeyim uzuldum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir