Akademik Personel

YÖK Akademik Arama Sistemi Devrede

Yükseköğretim kurulu(YÖK) akademik arama sistemi hizmete açıldı. Akademik personelin işlerini ve araştırmalarını kolaylaştıracak sistem bu gün saat 11:00’da YÖK başkanı Yekta Saraç’ında katılımıyla törenle hizmete açıldı.

YÖKAKADEMİK (Yükseköğretim Akademik Arama) Türkiye Cumhuriyeti yükseköğretiminde görev yapan akademisyen personellere ait kişisel akademik bilgilerin akademik ve bilimsel faaliyetlerin çıktılarının tek bir noktada buluştuğu sistemdir.

Yükseköğretim Akademik Arama Sistemi Türk yükseköğretiminde görev yapan akademisyenlere ait kişisel akademik bilgilerin ve bilimsel / akademik faaliyet çıktılarının tek bir noktadan elektronik ortamda erişilebildiği bir sistemdir.Yüksek Öğretim Kurulu(YÖK) Başkanı Yekta Saraç‘ın da katıldığı törenle YÖKAKADEMİK hizmete açıldı. Bu gün (3 Mart) 2016 saat 11:00 itibariyle devreye giren YÖKADEMİK yükseköğretimde görevli akademik personelin bilimsel ve akademik çalışmalarını daha kolay yürütmelerine olanak sağlıyor.

YÖKADADEMİK’e kullanıcılar internete bağlı bilgisayarlarından yada cep telefonlarından ulaşabilirler. akademik.yok.gov.tr adresinden kullanıcılar hem ingilizce hem türkçe arama yapabilmektedirler.Sistem aratılan kelimeyle alakalı kitaplar, makaleler, bildiriler, patentler ve projeleri kullanıcıya sunuyor. 

3 Mart 2016 tarihinde  saat 11:00 ‘de Yükseköğretim Kurulu(YÖK) Başkanı Yekta Saraç‘ın katılımıyla yapılan törenle Yükseköğretim kurulunda görev yapan akademik personelin  hizmetine açılan Yükseköğretim Akademik Aramasistemine (YÖKAKADEMİK)‘e ilk günden Türk Yükseköğretimde görevli akademik personelin yoğun ilgisi olduğu söyleniyor.

Kamupersoneli.net / Özel Haber